Ana Sayfa / Haberler / Google Haritalar Hindistan’da Güvenli ve Temiz Tuvaletleri Gösterecek

Google Haritalar Hindistan’da Güvenli ve Temiz Tuvaletleri Gösterecek

Google Haritalar inanılmaz bir araçtır. Hizmet vermeye başladığında basit bir araç gibi gözüküyordu fakat 2005 yılından bu yana eklenen özelliklerle işlevselliğini oldukça arttırdı.

Sponsorlu Bağlantılar...

Navigasyon sistemi, mağazalar, benzin istasyonu, cafe ve daha fazlasına kolay ulaşım gibi özelliklerle donatıldı. Sürekli kendini yeniliyor. İnsanlar artık Google Haritalar üzerinde yol tarifini gittikleri yolu bilseler de açık tutuyorlar. Özellikle trafiği çok fazla olan bölgelerde yaşayanlara alternatif trafiksiz yolların önerileri yapılıyor ve dakika farkları ile beraber teklifler sunuyor.

Bu derece gelişmiş bir uygulamanın son haberi ise Hindistan'dan geldi. IBTimes ile gelen raporda Google Haritalar'a henüz doğrulanmayan bir özellik geldiğinden bahsediliyor. Rapora göre Hindistan'da bulunan temiz tuvaletlerin yerlerini gösterecek. Google Maps'in şu kelimelere tepki vereceği söyleniyor; 'toilet', 'lavatory', 'swach', 'swachhata', 'shulabh' ya da 'shauchalay'.

tuvalet

https://tr.pinterest.com/missleela/public-bathrooms/

Google'ın sadece global çapta değil bölgesel olarak da özellikler getirdiğini bilmek güzel. Bakarsınız ülkemize de özel bu tarz yeniliklerde yakında görmeye başlarız. 

Google haritalarda neleri görmek istediniz, yorumlarınızı bekliyoruz. 

Hakkında The Nur

Canım estikçe blog yazısı yazarım, teknolojiyi ve genel kültür ile ilgilenirim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Orta Sınıf Özellikli Birinci Sınıf Tasarımlı Q6 Serisini Duyurdu

LG, Q6 olarak adlandırılan yepyeni telefon serilerini duyurdu. Q6 serisi orta seviyede telefonlar kategorisinde özellikler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir