Samsung Galaxy S7 Ortak Sorunlar ve Çözümleri

Samsung Galaxy S7 Ortak Sorunlar ve Çözümleri

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S7 selefi Galaxy S6'ya göre kendini geliştirmiş bir telefon. Daha hızlı, su geçirmez ama her telefon gibi bu modelinde sorunları olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Size aşağıda forumlarda sık bildirilen Galaxy S7 sorunlarını ve çözümlerini paylaşacağız.

Wifi bağlanmıyor ya da sürekli kopuyor

Wifi sorunu genelde yeni telefonlarda ve özellikle yeni Android sürümlerinde sıklıkla gerçekleşebiliyor.

Geçici çözüm: Galaxy S7'nin kablosuz bağlantı sorunu Bluetooth fonksiyonu ile ilgili olabilir. Hızlı erişim panelini aşağıya çekin ve Bluetooth özelliğini açıp kapatın.

samsung Galaxy S7 WiFi

Olası çözümler:

Telefonu kapatıp tekrar açın. Ayrıca Wifi simgesini aktif ve deaftif ederek tekrar deneyin.

Hızlı erişim menüsünü indirin ve Wifi ayarlarına gidin. Bağlı olduğunuz ağı "Unut" yapın ve Wifi özelliğini tekrar açıp kapattıktan sonra tekrar bağlanın.

Tüm ağları sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ağ ayarları > Ayarları sıfırla (reset) > Ayarlar yedekle ve sıfırla

Uykuya geçiş ağınızı etkiliyor olabilir. Ayarlara gidin ve Diğer ayarları seçtikten sonra uyku sırasında Wifi açık olsun seçeneğini işaretleyin.

Ön bellek temizlemesi de sorununuza çare olabilir. Telefonu kapatın. Telefonu açma kapa düğmesi, ses açma düğmesi ve ana menü tuşlarına basın. Samsung logosunu gördüğünüzde ana menü tuşundan elinizi kaldırın. Açılan kurtarma menüsünden ses seçeneklerini kullanarak "ön belleği temizle" komutu verin. Farklı bir komut verirseniz cihazınız fabrika ayarlarına geri dönebilir dikkat edin.

Herhangi bir güncelleme var mı yok mu kontrol edin.

Kalabalık bir Wifi kanalı kullanıyor olabilirsiniz. Wifi Analizer adresinden kanalınızın kalabalığını kontrol edin ve daha boş bir kanala geçin. Bu işlem modeminizden yapılmaktadır. Bilmiyorsanız servis sağlayıcınız ile görüşün.

Modeminiz Mac şifreleme ya da koruma kullanıyor olabilir. Modeminize Mac adresinizi ekleyin. Bu telefonunuzun cihaz kimliğidir. Ayarlar > Telefon Durumu > Hakkında

Son çare olarak fabrika ayarlarına alabilirsiniz. Ayarlar > menüsünden fabrika ayarlarına gidin.

Galaxy S7 Kamera sorunları

Galaxy S7 telefonunuzda kamera başlatılması hata verip çökme yaşatabilir. Şimdiye kadar bir kaç kişi bu durumu bildirdi. Neyse ki bu durumu düzeltmek kolay.

Geçici çözüm: Yeniden başlatarak bu durumu çözebilirsiniz.

Galaxy S7 Kamera

Olası çözümler:

Ayarlar > Uygulamalara > Uygulama Yöneticisi bölümünden KAMERA'yı bulun ve ardından seçim yaparak Depolama ve ön bellek temizleme seçeneğini aktifleştirin.

Akıllı bekleme bu sorunu yaratıyor olabilir. Ekran ayarlarından akıllı bekleme (smart stay) iptal edin.

Ön bellek temizlemesi de sorununuza çare olabilir. Telefonu kapatın. Telefonu açma kapa düğmesi, ses açma düğmesi ve ana menü tuşlarına basın. Samsung logosunu gördüğünüzde ana menü tuşundan elinizi kaldırın. Açılan kurtarma menüsünden ses seçeneklerini kullanarak "ön belleği temizle" komutu verin. Farklı bir komut verirseniz cihazınız fabrika ayarlarına geri dönebilir dikkat edin.

Son çare olarak fabrika ayarlarına alabilirsiniz. Ayarlar > menüsünden favbrika ayarlarına gidin.

Galaxy S7 Yavaş Uyanma Sorunu

Gelen bir kaç rapora göre Samsung Galaxy S7 uykudan yavaş uyanabiliyor.

Geçici çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Galaxy S7

Olası çözümler: Telefonu kapatarak MicroSD (Hafıza kartı) kartınızı çıkartmayı deneyin. Bazı kartlar bozuk olmasa da telefonunuzu yavaşlatabilir. Buradaki uygulama ile hafıza kartınızı test edebilirsiniz.  Sd kart kontrol uygulaması

Yine MicroSD kart içeriğinizi yedekledikten sonra onu formatlamayı deneyebilirsiniz.

Son çözüm olarak fabrika ayarlarına almayı denemelisiniz.

Galaxy S7 güç ve ses kısma tuşları çalışmıyor

Yabancı forumlarda yeni telefon sahibini korkutacak bir hatadan bahsedenler olmuş. Telefonun güç tuşu ve ses kısma tuşları çalışmadığını belirtmişler.

Geçici çözüm: Tuşlar çalışmıyor gibi gözükselerde iki tuşuna da bir kaç saniye basılı tutun. Telefon kendini resetleyecektir.

Galaxy S7 fabrika ayarlari

Olası çözümler: Eğer tuşlar kırık değilse yazılım sorununa benziyor. Yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyin ya da telefonunuzu fabrika ayarlarına alıp deneme yapın.

Telefonunuza yazılım güncellemesi gelmiş mi kontrol edin.

Galaxy S7 Pil Sorunu

Yeni Galaxy S7 sahipleri ilk günlerde hızlı bir düşüşle karşılaşabilir. Fakat bir kaç doldur boşalttan sonra pilinizi daha sağlıklı çalışacaktır. Hala hızlı bir düşüş var sorun var demektir.

Geçici çözümler: Hızlı erişim menüsünü aşağıya çekin ve kullanmadığınız uygulamaları kapatın.

Ekran ayarlarından ekranı otomatik parlaklığa alın.

Güç tasaruuf modunu kullanın

Arka plan verililerini azaltın. Ayarlar > veri kullanımı > arka plan verileri

Galaxy S7 pil batarya

Olası çözümler: Piliniz çabuk bitiyorsa uygulamalarınızı kontrol edin. Ayarlar > Pil > Pil kullanımı menüsünden hangi uygulamanın pilinizi tükettiğini öğrenebilirsiniz.

Ön bellek temizlemesi de sorununuza çare olabilir. Telefonu kapatın. Telefonu açma kapa düğmesi, ses açma düğmesi ve ana menü tuşlarına basın. Samsung logosunu gördüğünüzde ana menü tuşundan elinizi kaldırın. Açılan kurtarma menüsünden ses seçeneklerini kullanarak "ön belleği temizle" (Cache Partition Wipe) komutu verin. Farklı bir komut verirseniz cihazınız fabrika ayarlarına geri dönebilir dikkat edin.

Son çözüm olarak her zaman ki gibi fabrika ayarlarına gitmeyi düşünebilirsiniz.

Galaxy S7 aşırı ısınma problemi

Bu sorun güçlü işlemciden kaynaklanıyor olabilir. Eğer standartların üzeirne bir aşınma olduğunu düşünüyorsanız pil optimize işlemi yapın. Snapdragon 820 veya Exynos üzerinde hızlı şarj teknolojisi vardır. Hızlı şarj işlemi de bu soruna yol açabilir. Optimize için ayarlar > pil > pil kullanımı ve optimize menülerine gidin.

Kaynak: digitaltrends.com

 

203 Yorum

 1. metin yıldız
  14 Nisan 2016 22:16 Cevaplayın

  s7 war. bir iki haftadır telefonumda ses sorunu oluyor. ses durup dururken kesiliyor yani bildirim çağrı zilli oluyor. telefon sessiz hale geliyor videolar da bile ses gelmiyor. durum nedensizce oluyor. sonra bir kaç dakikada ses geri geliyor. ama iştte bazen alarm çalıyor ama ses yok .sıkıntı çok? ne yapmam lazım?

  1. Eyüp
   25 Nisan 2016 19:56 Cevaplayın

   Fabrika ayarlarını denediniz mi?

   1. Ayhan
    04 Mart 2017 13:43 Cevaplayın

    Slm bizde samsung galaxs s7 2017 var ve arka plan resmi bulanik nasil duzeltilir acaba

   2. Yetis
    14 Mart 2017 19:53 Cevaplayın

    Yazılım güncellemesini yaptıktan sonra bende de zil sesi kendiliğinden kapanıyor sessize alınıyor telefonum kendiliğinden sebebi ne olabilir

 2. Hüseyin Ömür
  27 Nisan 2016 15:07 Cevaplayın

  LoggingService durduruldu hatası nedir? Sebebi nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. PetaBayt
   27 Nisan 2016 15:12 Cevaplayın

   “Loggingservice has been arrested” uyarısı sanırım. Galaxy s7 için gelecek olan güncelleme ile düzelmesi bekleniyor. Fabrika ayarlarına alınması da sorunu çözmeyebiliyor, siz yine de bir deneyin derim.

   1. Hüseyin Ömür
    27 Nisan 2016 15:52 Cevaplayın

    Teşekkür ederim PetaBayt. 100mb’lık güncelleme geldi bu akşam yukliycem. Hızlı cevap ve ilgi için teşekkürler.

    1. PetaBayt
     27 Nisan 2016 15:57 Cevaplayın

     Rica ederiz. Telefon hakkında görüşlerinizi de duymak isteriz. Memnun musunuz, başka sorunlar çıkardı mı?

   2. Ayy123
    13 Mart 2017 15:44 Cevaplayın

    Telefonum samsung S7 edge ekran değişimi için servise gitti 1 gün sonra geri tuş dokunmatiği çalışmıyor fabrika ayarlarına alınması düzeltirmi

 3. vehip
  27 Nisan 2016 16:29 Cevaplayın

  Mrb s7 aldım sürekli
  LoggingService durduruldu
  Hatası veriyor resetsiz çözüm varmi

  1. PetaBayt
   27 Nisan 2016 16:31 Cevaplayın

   Guncellemeleri kontrol edin

   1. vehip
    27 Nisan 2016 20:42 Cevaplayın

    200 mb guncelleme dosyasi vardı kurdum aynı

    1. PetaBayt
     27 Nisan 2016 20:44 Cevaplayın

     Üstüne Recovery denediniz mi?

   2. Mahmut
    08 Mart 2017 09:21 Cevaplayın

    Slm benim s7 edge g935fd modeli var ben buna imei attirmistim fakat 7.0 yukleyince imei silindi tekrar 6.0.1 yuklettim sonrasi ekran kasmaya basladi ve ekran surekli donuyor video bile izleyemeyecek kadar kotü donuyor ne yapmaliyim sizce tesekkurler

 4. Ahmet
  28 Nisan 2016 09:42 Cevaplayın

  Merhaba, Telefon her 20 dk da bir uyarı sesi veriyor sesin neden niçin geldiğini bir türlü anlayamadık. Sebebi ne olabilir böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu ?

 5. Doğan
  30 Nisan 2016 20:44 Cevaplayın

  S7 kullanıyorum. Mobil veri kapanmıyor fakat 4.5g simgesi kayboluyor. İnternete bağlanamıyorum. Düzelmesi için bazen telefonu kapatıp açmam gerekiyor. Sorun kullandığım hatla mı yoksa telefonla mı alakalıdır?

  1. OptikTR
   20 Mart 2017 03:48 Cevaplayın

   Bulunduğun lokasyonla ilgili kardesim bende Mardindeyken bu sorunu yaşıyorum. Fakat Mersine gelince sorun yok. Şebeke ile ilgili bi durum

 6. Doğan
  30 Nisan 2016 20:47 Cevaplayın

  S7’de güç tasarrufuna alınca bildirim panelinden güç tasarrufu modu etkin bildirimi kaybolmuyor. Çözümü var mı?

 7. ANIL
  01 Mayıs 2016 01:27 Cevaplayın

  Acill , merhabalar s7 aldim 1 hafta once. Telefonla konusurken baska biri aradigi zaman konusmayi kesiyor . Arama bekletme oldugu halde karsi tarafla olan gorusmem sonlaniyor . Arayan kisi gozukuyor telefonum caliyor . Bu sorun yazilimsal mi

  1. PetaBayt
   01 Mayıs 2016 01:36 Cevaplayın

   Evet sorun yazılımsal, öncelikle güncellemeleri kontrol edin. Yoksa çağrı ayarlarında telefonun meşgule düşmesini sağlayın. Siz meşgulken başkası sizi arayamasın. Bu da olmuyorsa yeni güncelleme gelene kadar bekleyin ya da fabrika ayarlarına alın.

 8. Anil
  01 Mayıs 2016 11:17 Cevaplayın

  Fabrika ayarlarini yaptim . Aldigim yere goturup iade edilecek bir durum yok degil mi ? Guncellemeyle cozulecek bir sorunmu.

  1. PetaBayt
   01 Mayıs 2016 11:22 Cevaplayın

   İlk etapta iade almazlar, servise alıp yazılım atarlar. Ama ide edebiliyorsanız güncelleme beklemeyin derim. Aldığınız ürün yazılım sebepli de olsa kusurludur.

 9. Anil
  01 Mayıs 2016 11:47 Cevaplayın

  Ilginiz icin tesekkurler . Sordum servise gonderelim 3 hafta bekleme suresi var dediler . Dediginizi yaptim suanda bir sikinti yok telefonumda o sorundan baska .

 10. semih
  02 Mayıs 2016 20:11 Cevaplayın

  s7 de uygulama gizle özelliği yokmu varsada nasıl yapılıo

  1. PetaBayt
   02 Mayıs 2016 20:17 Cevaplayın

   Uygulama ekranında ayarlara tıklayınca gelen menüden bir bakın. Yoksa ekranı aşağıya kaydırıp hızlı menüden çark simgesine tıklayın. Gelişmiş özelliklere gidin. Açılan menüde Galaxy Labs gibi bir özellik olacak. Türkçesini bilmiyorum. Laboratuvar vs olabilir. Yine açılan menüden tüm uygulamaları gizle diyebilirsiniz. İngilizce sayfayı da kontrol edin resimli anlatım var. http://gadgetguideonline.com/s7/hide-apps-screen-on-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge/

 11. Doğan
  03 Mayıs 2016 11:51 Cevaplayın

  S7’de güç tasarrufuna alınca bildirim panelinde ”Güç tasarrufu modu etkin” şeklinde bildirim çıkıyor ve bildirim kapanmıyor. Telefonumda bir sorun mu var yoksa tüm s7’lerde mi böyle?

  1. PetaBayt
   03 Mayıs 2016 12:03 Cevaplayın

   Guncelleme yaptiniz mi hic?

   1. Doğan
    04 Mayıs 2016 13:18 Cevaplayın

    Evet yaptım. Çok sinir bozucu bir durum.

 12. NUR
  12 Mayıs 2016 16:43 Cevaplayın

  S7 YE BİR GUNCELLEME GELDİ VE BUNDAN SONRA PİL ÖMRÜ AZALDI . CABUK BİTİYOR.
  DÜZELTMA YOLU VARMIDIR.

 13. srknblt
  14 Haziran 2016 04:46 Cevaplayın

  s7 edge kamera çalışırken ayarlar menüsüne giremiyorum bi çözümü varmı

  1. PetaBayt
   14 Haziran 2016 09:12 Cevaplayın

   Kmaera çalışırken ayarlar kapalı olur.

   1. Zy
    14 Haziran 2016 10:03 Cevaplayın

    Aynı sorun benim cihazımdada var. Telefonda kamera ayarlarına girilebilecek başka bir alan var mı?

 14. Atalay
  14 Haziran 2016 13:30 Cevaplayın

  S8 edge ye Hard reşit attım ve cihaz açılırken Samsung logosu çıkmıyor nasıl düzeltirim

 15. Gaye
  29 Haziran 2016 01:14 Cevaplayın

  S7 alalı henüz 2 ay oldu. 1.si telefon çok ısınıyor 2.si durup dururken telefonun ekranında samsung yazısı yanıp sönmeye başladı ve asla açılamıyor!!!!!!!Almaz olaydım!!!! KESİNLİKLE SAMSUNG TAVSİYE ETMİYORUM BUNDAN ÖNCEĶİ TELEFONUMDA DA AYNI SORUNU YAŞADIM!!! O DA S6 EDGE Dİ!!!!!👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 16. fatih
  09 Temmuz 2016 03:43 Cevaplayın

  merhaba yaklaşık 3 hafta önce aldığım galaxy s7 edge için güncelleme geldikten sonra ekranda ekran parlaklığına bağlı olarak yeşil ve pembe renkler çigiler ve bulanıklar oluşmaya , telefonum çabuk ısınmaya ve şarjı hızlı bir şekilde ( 3 saatte yaklaşık olarak %70 azalma) azalmaya başladı sizce sorun nedir ? çözümü için ne yapmalıyım?

  1. PetaBayt
   09 Temmuz 2016 05:31 Cevaplayın

   Tek bir sorundan kaynaklanan bir şeye benzemiyor. Öncelikle fabrika ayarlarına alın tekrar kullanın.

 17. Rıza
  09 Temmuz 2016 09:29 Cevaplayın

  S7 Edge’te klavyede birşey yazarken zaman zaman birçok uygulamada birden klavyeyi kapatıyor yazdıklarım gidiyor. Bunun ama edge ekranda biryerlere basmak ile ilgisi yok en dikkat ettiğim zamanlarda da oldu. Neden kaynaklanabilir hiç karşılaştınız mı?

  1. PetaBayt
   09 Temmuz 2016 22:51 Cevaplayın

   İlk defa duruyorum. Klavye uygulamasında cache temizliği vs yapın belki düzelir. Ayrıca güncellemeleri yaptınız mı?

   1. Rıza
    10 Temmuz 2016 01:49 Cevaplayın

    Güncellemeleri yaptım. Bakalım klavye ayarlarıyla da oynadım biraz. Yani nadiren oluyor ama can sıkıyor biraz. Neyse biraz daha deniyeyim. Çok saolun yardım için

 18. Haluk
  11 Temmuz 2016 12:11 Cevaplayın

  Selam ben de s7 kullaniyorum harika bir telefon yapmışlar diye keyifle kullanıyordum taki telefonun sinyali az oldugu yerde çekmiyorum. Birde hat tamamen gidiyor ceken bir alana vardiginda bile çekmiyorum telefonu yeniden baslatman gerekiyor. Ben daha once s4 mini kullandim hic sorun yasamadim canavar tas gibi bir telefon yapmislar ama bu model o kadar para vermemize rağmen beklentimi çökertti. Çözümü var mı araba 

  1. PetaBayt
   11 Temmuz 2016 14:31 Cevaplayın

   Yazılım sorunu olabilir, yüklediğiniz bir uygulama buna sebep olabilir, güncelleştirme ile düzelebilir, fabrika ayarlarına alınca bir ihtimal düzelebilir, sim kart zarar görmüş olabilir, sıvı teması olmuş olabilir.

   Sorun düzelmez ise hard reset atın;

   Samsung Galaxy S7 Edge’i kapatın.
   Cihaz kapandıktan sonra Ses Yükselt + Home + Güç (Power) tuşlarına basılı tutun. Samsung logosunu görene kadar elinizi çekmeyin.
   Karşınıza Recovery menüsü gelecektir. Recovery menüsünde gezinmek için Ses Kısma ve Ses Yükselt tuşlarını kullanabilirsiniz. Recovery mesündenden Wipe data/Factory Reset i seçin. Recovery menüsünde seçimleri tamamlamak için Güç(Power) butonunu kullanabilirsiniz.
   Wipe data/Factory Reset i seçtikten sonra karşınıza onaylama ekranı gelecektir. Bu ekranda yine Ses Kısma ve Ses Yükselt butonlarını kullanarak gezinebilirsiniz. Yes i seçerek Güç(Power) tuşuna tıklayın.
   Son olarak Wipe data/Factory Reset işlemini onayladıktan sonra sistem sizi ana menüye atacaktır. Bu menüde Reboot System Now ı seçin ve Hard Reset işlemini tamamlayın.

 19. ferhat
  14 Temmuz 2016 04:10 Cevaplayın

  Selam.bende hem S7 hemde S5 var.s5 Evimin çevresinde 17 veya 18 wifi bulurken S7 bir tane wifi buluyor.anlayamiyorum S7 S5 in iki üst versiyonu…

 20. kadir
  20 Temmuz 2016 18:23 Cevaplayın

  slm resim çekiniyorum sağ tarafı sola çeviriyor nasıl bi yol izlemem lazım yardımcı olursanız devinirim

 21. İbrahim bozmaz
  21 Temmuz 2016 00:31 Cevaplayın

  Selam. S7 imde herhangi bir uygulamadayken home tusuna basip ana menuye gelip sonrasindsda son uygulamar tusuna basiyorum uygulamayi ben kapatmama ragmen hiçbir uygulama gozukmuyor telefonu fabrika ayarlarina döndürdüm ama bir cözüm olmadi ne yapmaliyim lutfen acil cevap verin.

 22. Halil
  26 Temmuz 2016 08:51 Cevaplayın

  S7 edge alalı 1 ay oldu ama youtube vefa face den müzik film vs. şeyler izlerken video hareket ediyor ama ses kendiliğinden gidiyor nesıl çözüm bulurum yardımcı olurmusunuz.

  1. Misafir
   26 Ağustos 2016 18:15 Cevaplayın

   Aynı sorun bendede var bir çözüm bulabildinizmi acaba

  2. keremsulo
   02 Mart 2017 15:13 Cevaplayın

   cozum bulabildiniz mi… ben bulamadim da…tamam

   1. ufuk
    08 Mart 2017 02:06 Cevaplayın

    aynı ses sorunu bendede var geçici çözümler var anlık yazılımsal gibi dursada donanımsalda garantiye gönderenler söylüyor benimkisi güncellemeden spnra başladı çaresini bilen lütfen yardım etsin

  3. Esra
   22 Mart 2017 13:32 Cevaplayın

   2 gün önce güncelleme geldi yaptım bende de aynı sorun basladi. Yok mu bir çözümü

 23. İshak
  28 Temmuz 2016 08:44 Cevaplayın

  Ayni ses sorunu bendende var keşke almasaydım o kadar paraya yazık en iyisi iphone

 24. Ömer
  03 Ağustos 2016 16:41 Cevaplayın

  S7 görüntülü arama yapamıyoru

 25. Poyyaz
  03 Ağustos 2016 16:44 Cevaplayın

  Görüntülü arama yapamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. PetaBayt
   03 Ağustos 2016 16:45 Cevaplayın

   Hatayı ya da durumu yazarsanız daha iyi olur.

 26. Ali
  04 Ağustos 2016 10:46 Cevaplayın

  Android os adı altında ayda 3 gb a yakın veri kullanıyor çözüm bulamadım

  1. PetaBayt
   04 Ağustos 2016 10:50 Cevaplayın

   Youtube veri kullanimin ne kadar?

  2. se
   03 Şubat 2017 22:29 Cevaplayın

   en önemli konu bu bu konu üzerinde duralım
   kimse neden farketmez ki bu durumu

 27. Melih
  09 Ağustos 2016 00:59 Cevaplayın

  Kolay gelsin.Mobil verimi açık tutmama rağmen kullanamıyorum daha yeni tl yüklememe rağmen bir türlü kullanamıyorum.Bunun hakkında da bir öneriniz olursa çok sevinirim.4.5G ye geçmedim henüz belki bir alakası vardır diye belirteyim dedim ^^

  1. PetaBayt
   09 Ağustos 2016 01:02 Cevaplayın

   4g ile alakasi yok ama ilk destegi servis saglayicinizdan isterseniz cozum sunabilirler.

   1. Melih
    09 Ağustos 2016 01:10 Cevaplayın

    Servis sağlayıcısı kim oluyor tam olarak :/

    1. PetaBayt
     09 Ağustos 2016 01:11 Cevaplayın

     Turkcell. Vodafone vs

 28. Melih
  09 Ağustos 2016 01:13 Cevaplayın

  Çok çok çok teşekkür ederim çok sağolun <3

 29. MURAT
  11 Ağustos 2016 00:00 Cevaplayın

  merhaba iyi günler. hocam bende s7 aldım. malesefki arama yapınca karşı tarafın sesi gelmiyor ve sadece hapörleri açınca ses geliyor ayrıca telefonun zil sesi çalışmıyor. netteki videoları açıyorum ses yok ama telefonun kendi orjinal zil seslerinii açıyorum malesef ses çalışıyor. hata mı ettim s7 edge aldığıma ?

  1. PetaBayt
   11 Ağustos 2016 00:05 Cevaplayın

   Guzel guclu bir telefon aldiniz.android surekli yeni ozellikler aliyor ama surekli yenilik markalara dagitimi sonrasi yazilim sorunlari olabiliyor. Bunlar guncelleme ile ya da recovery ile duzelir. Duzelmiyorsa donanimdir zaten servise göndermelisiniz.

 30. gürcan
  11 Ağustos 2016 23:30 Cevaplayın

  telefonumu bluetooth a bağlıyorum ama her çıkıp girdiğimde tekrar eşleştirmem gerekiyor . bunu yapmadan her bluetooth’u açığımda bağlanması için bir şey yapabilirmiyiz ? bu arada eski htc marka telefonumda otomatik kendı bağlanıyordu

 31. ozan
  14 Ağustos 2016 18:58 Cevaplayın

  ii günler bende bluetooth sorunu yaşıyorum arama yapıyorum ama cihaz bulamıyorum ne yapmam gerek
  Görünürlük zaman aşımı ayarını bulamadım ondan kaynaklana bilirmi onuda bilmiyorum

 32. Gizem
  18 Ağustos 2016 13:37 Cevaplayın

  Merhaba bnde de sarj ederken nem algılandı deyıp sarj etmıyor

  1. şamil
   23 Ağustos 2016 14:04 Cevaplayın

   çözüm bulabildiniz mi aynı problem bende de var

  2. Harun
   29 Ağustos 2016 11:36 Cevaplayın

   Aynı durumdayım. 7 gündür saç kurutma makinesi ile ısıtıp şarj ediyorum.
   Bir çözümü olan varsa lütfen paylaşsın.

   1. Harun
    02 Eylül 2016 11:38 Cevaplayın

    Sevgili Mağdurlar. Ben çözümü wireless kablosuz şarj cihazı ile çözdüm. Kabloyla şarj etmek istediğimde hala nem algılandı uyarısı alıyorum ama kablosuz şarj ile sorun yok.
    50 TL ye “ep-pg920iwegww” model şarj cihazı aldım. artık kafam rahat. Hepinize tavsiye e.derim.

   2. Harun
    02 Eylül 2016 11:38 Cevaplayın

    Sevgili Mağdurlar. Ben çözümü wireless kablosuz şarj cihazı ile buldum.
    Kabloyla şarj etmek istediğimde hala nem algılandı uyarısı alıyorum ama kablosuz şarj ile sorun yok.
    50 TL ye “ep-pg920iwegww” model şarj cihazı aldım. artık kafam rahat. Hepinize tavsiye e.derim.

 33. Yunus
  18 Ağustos 2016 23:06 Cevaplayın

  Bende de geri bildirim tuşu işlev gormuyor hiç bi şekilde calismiyor yardimci olursaniz sevinirim samsung s7 edge modeli tlfon

 34. Yunus
  18 Ağustos 2016 23:09 Cevaplayın

  Samsung s7 modeli geri bildirim tuşu calismiyor yardimci olursaniz sevinirim

  1. PetaBayt
   18 Ağustos 2016 23:50 Cevaplayın

   Geri bildirim tuşu nedir anlamadım. Geri tuşu mu?

 35. Serhan
  19 Ağustos 2016 13:20 Cevaplayın

  Galaxys7 edge var 3 defadır şarj etmeye kalksam nem algılandı diyor suya sokmadığım halde delirmek üzereyim artık bir daha samsung falan almam yani delirtti beni.

  1. Huseyin
   28 Ağustos 2016 23:27 Cevaplayın

   Ayni problem bende de var surekli nem algilandi yaziyor

 36. Taner
  21 Ağustos 2016 01:13 Cevaplayın

  Alalı 2 hafta olmadı, ses tuşunun biri tamamen işlevini yitirdi.. yardımcı olurmusunuz. Yani apple almadık diye hatamı yaptık biz üstelik bi kamyon para sayarak!!

 37. aydın
  01 Eylül 2016 01:01 Cevaplayın

  burdaki arkadaşların bütün yorumlarını okudum bu sorunların hiç biri bende yok bendeki sorun çok enterasan ekranın sağ alt köşesinde beyaz nokta şeklinde bir leke oluştu ( ekran camının iç tarafından ) ve kaybolmuyor ne yapmak gerekiyor acaba telefonum samsung galaxy s7

 38. çağatay
  04 Eylül 2016 11:46 Cevaplayın

  bukadar sorunu olan bir telefonu geri toplamalılar bende s7 edge kullanıyorum alalı 3 ay oldu 3 defa servise gitti. dünyanın parasını verip rezil oluyorsun bukadar olmamalı. ayrıca servis çok kötü. camı çatlamasın yeter ki. cam çatladığı için telefonda ne sorun olursa olsun servis parayla çalışıyor ve camın parasını senden söke söke alıyor halbuki o çatlak ufak bir şeydi ve beni rahatsız etmiyordu. ama camı yaptırmassanız telefonun sorununu çözmeyiz gibi bir eylemle karşılaştım tam yolucular. işin daha kötü tarafı serviste muhattap olabileceğin kimseyi bulamıyorusun çok saçma gerçekten çok pişmanım samsung aldığıma. he bazı sitelerdede ıphone cular gıcıklığına samsungu kötülemek için gereksiz şikayetler yapıyormuş benim onlarla hiçbir alakam yok. hayatımda ilk defada böyle bir sitede bu şekilde şikayet yorumu yazıyorum çünkü o kadar sinirliyim bu telefon ve samsung servisi gerçetn çok kötü!!!!!

  1. halil
   26 Ocak 2017 17:39 Cevaplayın

   % 100 haklısın arkadaşım. aynı durumu bende yaşıyorum telefon 3000 lira 1200 cam parası istiyor. ben camı çatlak kullanmak istiyorum cam yapılmadan işlem yapamam diyor.

 39. SERMET
  06 Eylül 2016 15:40 Cevaplayın

  MOBİL VERİ SORUNU ŞÖYLE ÇÖZÜLÜYOR.
  ARAMA AYARLARINDAN VoLTE KULLANMA SECENEGİNİ İSARETLEYİN.
  BUNU İŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA SORUN ORTADAN KALKIYOR

  1. Mehmet
   22 Ekim 2016 01:52 Cevaplayın

   arama ayarları nerde dostum bulamadım ya

 40. ahmet
  07 Eylül 2016 18:08 Cevaplayın

  S7 edge sahibiyim durup dururken şarj etmek istediğimde nem algılandı hatası verdi.bunun tamamen yeni güncelleme sonrası olduğuna eminim.Fabrika ayarlarına döndürdüm.durum düzeldi.size de tavsiye ederim

 41. Erdoğan
  08 Eylül 2016 12:11 Cevaplayın

  Merhaba arkadaşlar bende 4 aydır s7 edge kullanıyorum.görüşme esnasında sağ üst köşedeki bekleme yazısna kulağım deyiyor ve telefon ben farkında olmadan beklemeye geçiyor.
  bekleme yazısnın yerini değiştirmenin veya kaldırmanın yolu varmı acaba.

 42. Ulaş Durmaz
  13 Eylül 2016 16:44 Cevaplayın

  Herkese merhaba yani aldığım telefonum s7 yi yaklaşık 5 dk denizde denedim 10 cm derinliğe belki girmedi bile hiç bir sorun yoktu fakat kulaklık takmayı denediğimde algılamadi üfledim 1 günde beklettim ama çözüm değilmiş. Neler yapabilirim ? Kullanma kılavuzunda kulaklık girişinin de dayanıklı olduğu yazıyor.

  1. Ayberk
   23 Ekim 2016 17:01 Cevaplayın

   Deniz suyunun aşındırma özelliği tatlı suya göre çok daha fazla olduğundan devreleri oksitlendirmiş olabilir. Deniz suyundan çıkarır çıkarmaz tatlı suyla heryerini yıkasaydın problem olmazdı ama şu an için serviste değiştirtmekden başka çare yok üzgünüm :/

 43. erkan
  14 Eylül 2016 21:11 Cevaplayın

  Slm yurt dışından s7 edge aldım. Aldıktan 1 hafta sonra telefonu eline aldiğında yada tlf uyandığında kendini resetliyor. Gunde 6-7 defa yapıyor ve çok sinir bozucu.fabrika ayarı. Yeniden room yukleme hepsini denedim. Bu sorunu başka yaşıyan varsa nasıl çözdü?.

 44. serkanoc
  21 Eylül 2016 13:49 Cevaplayın

  Herkese merhabalar.. tüm yorumları okudum bayağı şikayet var cihazdan. ben gayet memnunum bu net.. 6-7 aydır S7 egde kullanıyorum çok memnunum.
  servisler hep aynı samsungla ilgisi olduğunu düşünmüyorum..
  bi bölümde geri bildirim tuşundan şikayet var. bu tuş cihazın ön altında ki tuş mu ? 4 tuşun 3 ü yanlarda biri ön altta. geçen bende minik kızım için su altı çekimi yaptıktan sonra ön ve güç tuşu çalışmadı. güce ve ses kısma tuşuyla resetledikten sonra güç tuşu düzeldi fakat ön tuş hala deactive. bu tuşu da aktif etmenin yolunu bilen var mı ? bu arada suya girdiği aynı akşam şarja taktım nem algılandı deyene kadar %80 oldu zaten..

 45. Serka
  21 Eylül 2016 21:33 Cevaplayın

  Benimde arama esnasında ekran kararmiyor otomatik parlaklık çalışmıyor iki de birde ağ bağlantılarını kontrol edin yazısı çıkıyor

  1. Ozan
   13 Mart 2017 22:33 Cevaplayın

   Arama esnasında ekran kararmama sorunu bendede var yardımcı olursanız sevinirim.

 46. Berkann99
  27 Eylül 2016 19:14 Cevaplayın

  Butun cozumleri denedim ama s7 gec uyaniyor( Always Display On ozelligi acikken hemen ekran aciliyor)

  1. PetaBayt
   27 Eylül 2016 19:41 Cevaplayın

   Kartsız deneme yaptınız mı?

  2. Fatih
   09 Ekim 2016 12:23 Cevaplayın

   Aynı sorundan bende şikayetçiyim çözüm buldunuzmu

 47. Mehmet
  30 Eylül 2016 17:44 Cevaplayın

  5 aydır s7 edge yi kullanıyorum hiç bir sknti yok çok güzel yapmışlar lakin ben biriyle görüşme yaptığım zaman başkası beni aradimi ulaşamıyor meşgul çalıyor bildirim gelmiyor bunu nasıl düzelte bilirim yardımcı olun lütfen:)

 48. Yakup
  11 Ekim 2016 00:26 Cevaplayın

  Samsung galaxy s7 aldım 1 hafta oldu mobil veri çoğu zaman açılmıyor telefonu ya kapatıp açmam gerekiyor yada uçak moduna alıp geri açmam gerekiyor bana yardımcı olursanız sevinirim

 49. Erkan
  13 Ekim 2016 20:56 Cevaplayın

  3 Ay önce S7 aldım. 1 Aydır şebeke sorunu çekiyorum özellikle kapalı ortamlarda hiç çekmiyor. İnternete girmiyor. Arandığımda telefonum çalmıyor. Başta operatördendir sanıyordum. Operatörümü değiltirdim Telefona format attım ama sorun hala düzelmedi ne yapmam gerekir?

  1. PetaBayt
   13 Ekim 2016 21:19 Cevaplayın

   Donanım sorunu olabilir. http://livechat.support.samsung.com/CUSTOMER/TR buraya sorununuzdan bahsedin. Yönlendirme yapacaklardır. TR garantili değilse aldığınız yere başvurun.

 50. Leyla
  14 Ekim 2016 02:30 Cevaplayın

  Samsung s7 4yada5aydir kullanıyorum yaklaşık 1aydir sorun var güncelleme yapmıyor ve iş için şehir değişikliği yaptım şimdide tlf dönüyor bu arada aşırı ısınıyor saatlerce ne açıp nede kapatabiliyorum

  1. PetaBayt
   14 Ekim 2016 03:13 Cevaplayın

   Fabrika ayarlarına geri aldınız mı*

 51. melih demirci
  26 Ekim 2016 06:48 Cevaplayın

  benim saglam calisan bi kulakligim var yani laptopda hem sagdan hemde soldan ses geliyo fakat telefona taktigimda kulakligi sadece soldan ses geliyor solda ne cizirti ne baska bisey hicbisey gelmiyo

  1. PetaBayt
   26 Ekim 2016 09:01 Cevaplayın

   Slotuna iyi oturdu mu kontrol edin.

 52. Mehmet Akif
  19 Kasım 2016 11:35 Cevaplayın

  Selamlar herkese
  S7 edge kullanıyorum bende ilk aldığım günden bu yana kamerada ağır çekim modu kullanırken ekranda titreşimler oluyor yazılımsal bir hata diye söylediler güncelleme geldikten sonra düzelir diye söylediler iki yada üç kere güncelleme oldu ve sorun halen daha devam ediyor. Bu sorunun bi çözümü varmı acaba. Şimdiden teşekkürler.

  1. PetaBayt
   19 Kasım 2016 14:50 Cevaplayın

   Snapdragon 820 işlemci kullanan modellerde oluyor sanırım. Telefon yurtdışı mıydı?

 53. Ferhat
  21 Kasım 2016 20:45 Cevaplayın

  Selamlar.s7edge kullanıyorum.Cepten internette hiç sıkıntı yok gayet hızlı.ama tel ile herhangi bi WiFi ağına bağlandığında çok yavaş yada sayfalara hiç bağlanmıyor. Neden olabilir bi cozumu olan varmı?

 54. Ömer Faruk Haytaoğlu
  24 Kasım 2016 22:03 Cevaplayın

  S7 edge var bende kulaklık kullanamıyorum hangi tlfon a taksam çalışıyor s7 edge de çalışmıyor ayıp ettin Samsung senden böyle bi hata beklemezdim sorununa çare lütfen

 55. Ozan
  27 Kasım 2016 14:01 Cevaplayın

  S7 edge kullanıyorum (exynos) akıllı saatimi ve Bluetooth kulaklığımı aynı anda bagladigimda kulaklığımla önceden aldığım ses kalitesi düşüyor ,sesi ekolu ve cızırtı gelmeye başlıyor.

 56. Offff
  29 Kasım 2016 09:06 Cevaplayın

  S7 edge akıllı bekleme özelliği çalışmıyor .

 57. cihat
  05 Aralık 2016 22:16 Cevaplayın

  merhaba s7 kullanıyorum yeni aldım sürekli kulaklıkta deinlediğim için farkına varmamıştım son günlerde arada ses gidiyor youtube ve müzik player ama normal sistem seslerinde problem yok tek müzik olan yerlerde acaba sıfırlasam düzelirmi yoksa donanımsalmı donanımsal olsa hiçbiryerden gelmemesi gerekmiyomu ama müzikdeyken diyelim şarkı devam ediyo ama ses gidiyo hemen başka şarkıya geçtiğimde ses geliyor ama sonra yavaşça kapanır gibi yok oluyo ama şarkı yürütülüyor donanımsal değil bence yardımcı olurmusunuz yeni aldım teli

  1. Seab
   05 Aralık 2016 22:51 Cevaplayın

   Sese müdahale eden bir uygulama kullanıyor musunuz? Mesela sesin azalması için bir bildirim vs gelmesi gerekiyor. Uç örnek belki ama böyle bir durum varsa fabrika ayarlarına alınca düzelecektir.

   Ayrıca kulaklık kablosuz mu bluetooth mu? Jack yerine tam oturmuş mu bunları da bir kontrol et derim

 58. Mustafa
  10 Aralık 2016 12:55 Cevaplayın

  Selamlar
  Büyük hoparlörden ses gelmiyor kulaklıkla felan normal kullanıyorum. telefon çaldığında üstteki küçük hoparlörden geliyor. bu sorunu yaşayan var mı çözümü nedir.

 59. Cengiz
  10 Aralık 2016 19:45 Cevaplayın

  S7 kullanıyorum mobil veri kesiliyor cihazı yeniden başlatıyorum oluyor cihaz uykudayken bir süre sonra kesiliyor ..cihaz yeni

  1. Osman
   10 Aralık 2016 21:28 Cevaplayın

   S7 kullanıyorum mobil veri kesiliyor cihazı yeniden başlatıyorum oluyor cihaz uykudayken bir süre sonra kesiliyor ..cihaz yeni

 60. Servet Evginer
  12 Aralık 2016 01:02 Cevaplayın

  Beni m telefonum s7 yenı aldım fakat suan şarj a taktığımda şarj etmı or vede uyarı olarak nem var dıyor cozum neydir acaba

 61. Şahin örs
  12 Aralık 2016 18:22 Cevaplayın

  Selamin aleykum s7 edge kullaniyorum cihazim 4 aylik daha ayarlar bolumunden veri kullanimi bolumune tikladigim an telefon kilitleniyor ve siyah bir ekran geliyor.
  Yardimci olursaniz sevinirim

  1. PetaBayt
   12 Aralık 2016 19:03 Cevaplayın

   fabrika ayarları deneyin olmazsa hard format ekranında cache temizleyin.

 62. Sinan
  12 Aralık 2016 23:13 Cevaplayın

  Mobil veriyi actigim halde bazen hic acilmiyor telefonu kapatip acinca oluyor ne yapablirimm s7 edge 9 aylik

 63. Sinan
  12 Aralık 2016 23:17 Cevaplayın

  Merhaba s 7 edge kullaniyorum 9 aylik bazen mobil veri acilmiyor kapatip acipca oluyor neden oluyor acaba ??

  1. PetaBayt
   13 Aralık 2016 00:13 Cevaplayın

   Ayarlardan veri kullanımına gidin. Mobil veriyi limitlemiş olabilirsiniz. Ayarlar> Diğer ağlar> Mobil şebekeler> Erişim noktası kısmından doğru hatta olduğunuzu kontrol edin. Ayarlar> Mobil Ağlar> Ağ Modu 4g LTE yi kapatıp açmayı deneyin. Hala bağlanmıyorsa fabrika ayarlarını deneyin.

 64. Samsung intihar etti
  14 Aralık 2016 00:36 Cevaplayın

  Aynen VERİ KULLANIMI kayıp oluyor telefonu kapatıp açınca geliyor her defasında. En büyük sorun şu ANDROİD OS sürekli İnterneti tüketiyor. Ne yapmalıyız. Bildiğim tek şey telefonunu güncellemesini kimse. Herkese bu sorun var.başka bi sorun diyelim veri kullanımı 500 mgbyt şebeke de görünen 1 GB hatalı ölçüm yapiyor

 65. emre grlr
  14 Aralık 2016 13:31 Cevaplayın

  merhaba samsung S7 telefonun arama bölümünde hata veriyor. numara giremiyorum ve arama yapaımıyorum. telefon a tıkladığımda durduruldu diyerek atıyor. ne yapmam gerek. yardıncı olursanız sevinirim.

 66. Wili
  14 Aralık 2016 17:28 Cevaplayın

  Benim telefonum suya düştü hemen çıkardım herşey çalışıyor ama şarj olmuo ne yapabilirim acaba😐

 67. Mehmet
  16 Aralık 2016 01:28 Cevaplayın

  Wifi ye baglanmiyor İp alınamıyor diyor bazen bağlanıyor birşey şey denedim olmuyor

 68. Hüseyin
  16 Aralık 2016 21:30 Cevaplayın

  Pişman oldum keşke almasaydım s7 edgeyi hemen hemen her dosyada hata veriyor ve ekran kararıyor verdiğim paraya yazık hiç memnun değilim

 69. nurten
  17 Aralık 2016 11:06 Cevaplayın

  selam. ben dün aldım samsung s7 edgeyi. çok güzel cihaz. lakin sesi az çıkıyor. bunun için ne yapabilirim???

  1. PetaBayt
   17 Aralık 2016 12:17 Cevaplayın

   Telefonda konuşurken mi yoksa müzik vs dinlerken mi az çıkıyor?

  2. nurten
   17 Aralık 2016 23:46 Cevaplayın

   zil sesi çok az çıkıyor.. ve alarm.. bu konuda destek olabilirseniz sevinirim.

   1. PetaBayt
    18 Aralık 2016 00:42 Cevaplayın

    Guvenli modda actiniz mi. Bir once yorumumu okuyunuz.

 70. PetaBayt
  17 Aralık 2016 12:29 Cevaplayın

  Telefonu safe modda açarak sorunun devam edip etmediğine bakın https://www.youtube.com/watch?v=9czS7KVB3MA

 71. Halil İbrahim kabak
  18 Aralık 2016 00:39 Cevaplayın

  Kulaklığı takıyorum ama ses hala dışarı geliyor. Kulaklıktan ses gelmiyor

  1. PetaBayt
   18 Aralık 2016 00:43 Cevaplayın

   Bir ihtimal kulaklik oturmamistir.farkli bir kulaklikla denediniz mi?

 72. Elif
  18 Aralık 2016 16:21 Cevaplayın

  S7edge kullanıyorum 1 ay oldu alalı daha. Kulakligindan sol tarafta hiç ses gelmiyor birden oldu. Başka kulaklık takıyorum s7 edgenin yine aynısı oluyor ne yapmam lazım

 73. Gamze
  18 Aralık 2016 20:22 Cevaplayın

  Merhaba daha onceki telefonumda snap cekerken kulaklikta dinledigim muzigi vidyoya yansitabiliyordum fakat bu s7 de snap vidyolarima ses gitmiyor ancak kulaklik yok iken olabiliyor 😑😑

 74. adnan
  23 Aralık 2016 22:29 Cevaplayın

  merhaba s7 edge kulaklık ve sarjı oturmuyor cok hassas , sarjda iken telefon dokunmuyorum cebımde kulaklıkla muzık dınlıyemıyorum cıkıyor arastırdım sanırım bır tek bende bu sorun war servıse gondereyım mı pratık cozum var mı ??

 75. avenna
  07 Ocak 2017 13:02 Cevaplayın

  merhaba. yurtdisindan garantili samsung s7 edge aldim. telefonuvkullanjma actrdim. ve daha yaptigim ilk aramada ne karsi tarafin sesi geldi ne benim sesim gidiyor. vatsaptan sesli arama yapinca sıkınti yok. ama normal aramada ses gidip gelmiyo. bu sorunu nasil cozebilirim acaba.

  1. Soner ekin
   15 Mart 2017 22:53 Cevaplayın

   Aynıi problem bendede oldu nasıl çözdüğünüzü yazabilirseniz memnun olurum selamlar

 76. Cansu
  08 Ocak 2017 15:38 Cevaplayın

  Merhaba s7 telefonumla az önce 50 dk uzunluğunda bir video çektim ,daha önce de selfie çubuğuyla sabitleyerek çekmiştim 20 dk yı geçen bir videoydu sesle alakalı hiçbir sıkıntı olmamıştı, bu arada selfie çubuğunun kablosu da telefona takılıydı her iki denemede de ama bu sefer ses full hışırtılı videoda konuşulan hiçbir şey anlaşılmıyor. Videonun türünü değiştirmeye ses parazitini ortadan kaldırmaya yarayan bazı uygulamalar indirdim videoyu o şekilde oynattım hem bilgisayarda hem de telefonda ama bir değişiklik olmadı napmam gerekir? Teşekkürler

  1. PetaBayt
   08 Ocak 2017 16:50 Cevaplayın

   Aelfie cubugunun mikrofonu mu var?

 77. Hiprock
  10 Ocak 2017 06:48 Cevaplayın

  Telefonu alalı 1 ay oldu fakat şimdiden ağırlaştı klavye geç yazıyor uygulamala kasıyor dokunmatiğin bozulduğunu düşünüyorum

 78. Ercan
  10 Ocak 2017 22:32 Cevaplayın

  Samsungs7edge dışarıya hiç ses gelmiyur müzik dinleyemiyurum hopurlerde konusamiyum acaba neden dır

  1. PetaBayt
   10 Ocak 2017 22:40 Cevaplayın

   Donanim sorununa benziyor.

 79. Anıl
  10 Ocak 2017 23:08 Cevaplayın

  5 gün önce S7 aldım 0 kapalı kutu. Cihazın şarjı çok çabuk tükeniyor. Maksimum 3-4 saat kullanabiliyorum. Lütfen bir yardımcı olun rica ediyorum🙁

  1. PetaBayt
   10 Ocak 2017 23:10 Cevaplayın

   Ayarlarda pil seceneklerinden hangi uygulamanin pili tükettigini gorebilirsiniz. Guncelleme yaptiysaniz fabrika ayarlarina geri donun. Aldiginiz guncellemeyi etkilemez. Ama dosyalariniz silinir.

 80. Adyali
  11 Ocak 2017 12:32 Cevaplayın

  Samsung s7 de kulaklığı taktığımda tek kulaklıktan ses geliyor ve cızırtılı farklı kulaklıklarıda denedim. Neden acaba beni bi yönlendirimisiniz?

  1. PetaBayt
   11 Ocak 2017 14:22 Cevaplayın

   Bazen kulaklık jack girişine tam baskı uygulanmamış olabiliyor. Bir kontrol edin derim.

 81. Adyali
  11 Ocak 2017 20:45 Cevaplayın

  Hayır tam baskı uygulanıyor hatta iyice bastirinca ses gelmiyor niçin.

  1. PetaBayt
   11 Ocak 2017 21:08 Cevaplayın

   Donanım sorunu ihtimali kalıyor. Servisinizle görüşün.

 82. Sakir
  12 Ocak 2017 02:41 Cevaplayın

  Telefonuma reset attim ama e posta istiyor giriyorum yanlis diyor neyapabilirim

  1. test test
   12 Ocak 2017 13:05 Cevaplayın

   bu işlemde telefon rehberi ve telefon hafizasindaki bilgiler komple sıfırlanmaktadir.

   öncelikle telefonun sim kart ve hafiza kartini cikartiniz .

   1- Telefonu Kapalı Konumuna Alin Power Tuşundan Kapatiniz.
   2- Telefonun Orta Tuşu Ve Power tuşuna Basili Tutun Yani ( Orta Tuş ve Acma Kapama Tuşuna Basili Tutun )
   3-Karşiniza android system recovery Ana Menüsü Acilacaktir. Bu Menüden Telefonun Ses + – Acma Kapa Tuşu İle ( wipe data / factory reset ) Üzerine Gelin ve Orta Tuşa Basin .
   4.Canfirm wipe of all user this can not be undone ve no-no secenekleri vs. gelecek orta sıralarda ( Yes–delete all user üzerine gelin ) ses +- acma kapama ile ondan sonra orta tuşa tekrardan basin ve bekleyin . bir işler yapacak 5-6 sn bişey ve daha sonra tekrardan android system recovery menüsüne gelecek .

   5-En üsteki reboot yazi üzerine gelip orta tuşa basin telefon kapanip acilacak ve acildiktan sonra ekranda bir müddet samsung yazisi yazacaktir 1-2 dk . daha sonra google hesabini etkinleştirmek istemiyorum diye onay işareti var en aşağida sağda o onay işaretinin üzerini dokumatikten tıklayin pasiv duruma geldikten sonra ileri deyip ve bekleyin 1-2 dk . ondan sonra telefonunuz fabrikasyon ayar ile acilacak ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

   not : egerki android system recovery menüsünden en son rebootu tıkladiktan sonra cihaz kapanip acildiktan sonra samsung yazisinda takılı kalirsa telefonunuzu power tuşundan yani kapa ac tuşundan kapatip acin ve 5 -maddeden devam edin .

 83. Levent
  14 Ocak 2017 13:13 Cevaplayın

  selam bana yardımcı olabiilecek varmı

  1. PetaBayt
   14 Ocak 2017 13:15 Cevaplayın

   Selam, sorununuzu buraya ya da http://sorucevap.petabayt.com/ adresine yazarak destek isteyebilirsiniz.

 84. Levent
  14 Ocak 2017 13:15 Cevaplayın

  S7 edge cihazıma kulaklık taktığımda ..takıldı gibi bir ikon veya yazı çıkmıyor
  not.cihazımı yeni aldım

 85. metin
  19 Ocak 2017 20:38 Cevaplayın

  merhaba zahmet olmassa s7 wifi sorunu yaşıyorum ..wifi ağları taranıyor… diyor ama hiç birşey çıkmıyor bir türlü yardımcı olursanız sevinirim ilgi alakanız için şimdiden teşekkür ederim

 86. ekrem
  19 Ocak 2017 22:03 Cevaplayın

  S7 edge kullanıyorum. Mobil veri kapanmıyor fakat 4.5g simgesi kayboluyor. İnternete bağlanamıyorum. Düzelmesi için bazen telefonu kapatıp aciktan sonra tekrar bağlantı kuruluyor herzaman bu işlemi yapmam gerekiyor mu yoksa başka çözümü var mi acaba..

 87. ekrem
  19 Ocak 2017 22:05 Cevaplayın

  S7 edge kullanıyorum. Mobil veri kendi kendine kapaniyor İnternete bağlanamıyorum. Düzelmesi için bazen telefonu kapatıp aciktan sonra tekrar bağlantı kuruluyor herzaman bu işlemi yapmam gerekiyor mu yoksa başka çözümü var mi acaba..

 88. aliosman yalçın
  20 Ocak 2017 20:46 Cevaplayın

  Kardesim benim teledon s7 edge ve 3 5 uygulama indirdikten sonra mesela facebook ve messenger ve insgram ve whatsap bu dor dunu indirdikten sonra bir uyugulama indirmek isdedigimde yeterli hafiza yok diyor halbuki hafizasi 64 ne yapmam lazim bu sorunla bir ilgilen kardesim

 89. Hüseyin Gültepe
  21 Ocak 2017 00:18 Cevaplayın

  Selamünaleyküm kardeşim 1 ay önce samsung s7 edge alanlardan biriyim allah’a şükür ben samsung tlf memnunum ama mobil veriyi açıyorum kendi kendine kapanıyor heee kapanıyor derken mobil veri açık 4.5g amlemi kayboluyor ve İnternete bağlanmıyor Vodafone aradım samsung aradım yok bi çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim allah’a emanet ol

  1. Mücahit Gürbüz
   23 Ocak 2017 03:59 Cevaplayın

   Aynı sorunu yaşıyorum berbat bir durum. Çözümü bilen varmı? Tşk.

 90. Mehmet
  22 Ocak 2017 19:48 Cevaplayın

  Merhaba acil yardim edermisiniz sorunum 1. Telefonum şarjdayken hızlı şarj modundayken ekran kapalıyken durmadan uyarı veriyor hızlı şarj modunu kapatınca geçiyor 2. Sorunum arama yaptığımda ses sorunu her zaman oluyor bi normal oluyor bi çok uzaktan geliyor her zaman böyle not şehir merkezindeyim şebeke çekiyor

 91. Mücahit Gürbüz
  23 Ocak 2017 04:00 Cevaplayın

  Selamünaleyküm kardeşim 1 ay önce samsung s7 edge alanlardan biriyim allah’a şükür ben samsung tlf memnunum ama mobil veriyi açıyorum kendi kendine kapanıyor heee kapanıyor derken mobil veri açık 4.5g amlemi kayboluyor ve İnternete bağlanmıyor Vodafone aradım samsung aradım yok bi çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim allah’a emanet ol

 92. Veysel
  24 Ocak 2017 13:27 Cevaplayın

  İyi günler benim s7 edge ana menüsü pil ram ve el ✋ feneri gösteren işte o ana menüsünü nasil kapatabilirim tesekkurler

  1. PetaBayt
   24 Ocak 2017 19:38 Cevaplayın

   Basılı tutarak editleme yapabilirsiniz.

 93. bahtiyar
  25 Ocak 2017 20:20 Cevaplayın

  benimde s7 dım var benim internetim olmasına ragmen hucresel verim çalişmiyor ne yapmalıyım

 94. Melek
  01 Şubat 2017 02:18 Cevaplayın

  Merhabalar s7 telefonumun galerisinde sorun yaşıyorum kamerayla çekilen fotoğraflar kaydediliyor fakat snap veya wptan gelen fotoğraflar galerime kaydolmuyor fabrika ayarlarına döndürdüm hiçbir işe yaramadı nedeni ne olabilir

  1. PetaBayt
   01 Şubat 2017 02:41 Cevaplayın

   Uygulama izinlerine bakin Depolamaya izin verin.

 95. Husnisch
  03 Şubat 2017 22:59 Cevaplayın

  Merhaba s7 edge telefonuma sd 64 GB Kart taktırdım telefon sürekli kartı çıkart diyor ve sol üst köşeden kart simgesini yok edemedim telefonum kartı nasıl kabul etmelidir

  1. PetaBayt
   03 Şubat 2017 23:03 Cevaplayın

   Kartın marka modeli nedir ve kaç liraya aldınız?

 96. Ayse
  08 Şubat 2017 11:54 Cevaplayın

  Telefonu alali 7-8 ay oldu ve suan kulaklikla muzik dinlerken hem hoparlorden hemde kulakliktan ses geliyp yardimci olur musunuz

 97. Hasan
  09 Şubat 2017 23:45 Cevaplayın

  Merhaba, yorumları okudum ve bu ses problemi canımı sıkıyor çok var bu ses problemi olan güçlü bir şekilde haykırıyoruz hatta. Bu su telefonumda 3000 tl para vererek kredi çekerek alıyorum bunun için 12 ay boyunca para ödeyeceğim bu kadar pahalı bir telefonda bu kadar ufak hatalar nedir ya anlamıyorum. Telefonun sesi kendiliğinden gidiyor sonra kendi kendine düzeliyor. Haykırıyoruz bu ses problemi çok var bir çözüm lütfen. Ve nolur format atın demeyin her bir problemde format atacaksam ne anlamı var bu kadar para vermişim bazı özelliklerden mahrum mu kalayım o problem olmasın diye şunu kapatayım bunu kapatayım. Neden mahrum kalıyorum böyle bir saçmalıkmı var?

 98. Dilara
  13 Şubat 2017 21:38 Cevaplayın

  Mrb ben s7 edge kullanıyorum tlfon yavaştı fabrika ayarlarını sıfırladım fakat tam 1 saat oldu hala açılmadı geri yükleniyor yazıyor nerde hata yaptım biri bana yardım etsin lütfen

 99. Muhammed
  14 Şubat 2017 20:58 Cevaplayın

  Galaxy s7 edge cihazımİn kulaklık kısa yolları ile alakalı bilgi alabilir miyim (bi sonraki parça- bir önceki parça- ileri/geri sar vs..)

 100. Hüseyin
  17 Şubat 2017 00:45 Cevaplayın

  S7 edge kullanıyorum mobil veri kullanırken ayarlarda herhangi bir kısıtlama olmadıpı halde uygulamalardan bildirim alamıyorum ta ki açana kadar örneğin wpden mesaj gelmiyor faceden bildirimler gelmiyor wifi ağına bağlanır bağlanmaz hepsi birdrn geliyor

 101. Murat
  19 Şubat 2017 22:38 Cevaplayın

  Telefonum bloke oldu. Room yukledim duzeldi ancak agda kayitli degil hatasi vermeye basladi. Ağı bulup tıklayınca baglanamıyor tekrar deneyin diyor.
  Yardımcı olacak arkafas var mı?
  Tesekkur ederim.

  1. PetaBayt
   19 Şubat 2017 22:40 Cevaplayın

   Sim kartınızı bir kontrol edin diyeceğim ama telefon IMEI den mi bloke oldu?

   1. Murat
    19 Şubat 2017 23:49 Cevaplayın

    Binary bolcked FRO lock gibi birsey yaziyordu.

    1. PetaBayt
     19 Şubat 2017 23:57 Cevaplayın

     Anladım, buradaki videoyu bir deneyin. https://www.youtube.com/watch?v=vPOwjUMER-o

     Orijinal Rom a geri dönerseniz ve aynı hatayı verirse bu videodakileri yapmanız yeterli olacaktır.

     Custom Binary Blocked By FRP Lock çözümü

     https://www.youtube.com/watch?v=sA1hAilldD8

     1. Murat
      20 Şubat 2017 00:05

      2.videoda oldugu gibi sorunu cozdum. Ancak simdi agda kayitli degil hatasi veriyor. Ag operatòrlerinden aģi buluyorum tıklıyorum ama baģlanamıyor tekrar dene hatasìnı veriyor.

     2. PetaBayt
      20 Şubat 2017 00:07

      IMEI nizi kontrol edin doğru durumda mı, değilse farklı bir rom yükleyin.

 102. Vdelice
  20 Şubat 2017 19:43 Cevaplayın

  Merhabalar. S7 edge telefonum var. 3 aydır kullanıyorum. Son zamanlarda sık sık kapanıp açılıyor. Donmalar kasılmalar oluyor. Şarjdayken 3- dört kez açılıp kapanıyor kendi kendine. Bugün sabah kullanırken kapandı. Açılmak istedi Samsung yazısı çıktı yarım kaldı. Açılmadı. Sonra MAVİ led ışık yanık bir şekilde kaldı ve açılmadı. Bekledim tık yok. Ses azaltma ve güç tuşuna bastım. Yok. Home tuşuyla birlikte güç ve ses tuşlarına bastım tık yok. Telefonumda herkes gibi çok kıymetli veriler var. Ne yapmalıyım? Tşkler…

  1. PetaBayt
   20 Şubat 2017 20:58 Cevaplayın

   Servisle görüşün en iyisi.

 103. güncelleme mağduru
  20 Şubat 2017 20:41 Cevaplayın

  s7 edge var .. günceleme 7.0 dan sonra telefonum parmak izi çalışmıyor. şebeke full çektiği halde arayanlar bana ulaşamıyor. önceden hiç bir skntım yoken güncelleme sonrası telefonum iyi saçmaladı. kimlerde bu sorun var? yoksa sadece ben de mi sorun? ona göre servise vereceğim

  1. PetaBayt
   20 Şubat 2017 20:57 Cevaplayın

   Güncelleme sonrası sorunlar olabilir. Fabrika ayarlarına aldınız mı?

  2. S7 magduru
   13 Mart 2017 00:17 Cevaplayın

   Aynı sorun bendede var. Delirecek artik napsam bilmiorum

 104. samet
  21 Şubat 2017 10:57 Cevaplayın

  çook sağolun telefonumun derdini sizin sayenizde hallettim Allah razı olsun

  1. PetaBayt
   21 Şubat 2017 12:29 Cevaplayın

   Ne mutlu yardimci olabildiysek. Teşekkürler

 105. Tülay
  23 Şubat 2017 22:35 Cevaplayın

  Merhaba ben samsung galaxy s7 egde kullanıyorum telefonu alali 3 hafta oldu ve telefon için gayet yüksek 3400 TL gibi bir fiyat ödedim hızlı şarj özelliği aktifkendi telefonu şarja takıyorum pasif hale geçiyor ne yapabilirim 3 haftalık telefonu servise vermek istemiyorum lütfen yardım edin

 106. Ebru
  24 Şubat 2017 08:19 Cevaplayın

  Merhaba s7 edge telefon aldim daha 2 ay oldu daha telefonda konusurken karsi tarafa ses gitmiyor onun sesi bana kisik geliyor muzik dinlerken ses ilk zaman ki gibi degil cok az cikiyor. Verdigim 3300 liranin karsiligi bu mu simdi?

 107. Karacabey
  26 Şubat 2017 14:27 Cevaplayın

  Hocam kolay gelsin 2 gün önce android 7 ye yükselttim s7 telefonumu o günden beri kulaklıkla müzik dinlerken ses fazla ekolu gelmeye başladı nasıl düzeltebilirim. Tesekkurler

 108. emrahkasapoğlu
  03 Mart 2017 16:45 Cevaplayın

  meraba hocam.s7 de şarja takınca hiç ekrana dokunmadan birsürü alakasız pencere açılmasının sebebi nedir.(ses kaydedici – not defteri – rehbervs.) düzeltilebilirmi..şimdiden teşekkürler

  1. PetaBayt
   03 Mart 2017 16:53 Cevaplayın

   Şarj aleti farklı voltaj gönderiyor olabilir. Farklı şarj aleti ile deneyin. Dokunmatik ekran sorunu da yaşıyor olabilirsiniz.

 109. İslam
  07 Mart 2017 01:37 Cevaplayın

  Merhaba Bir hafta önce bir yazılım geldi yazılımdan sonra hiçbir Oyuna giremiyorum en basit şeylerde bile hata veriyor Herşeyde hata veriyor Daha doğrusu özellikle oyunlarda Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin veda cevaplarsanız sevinirim

  1. PetaBayt
   07 Mart 2017 01:40 Cevaplayın

   Merhaba. Yazilim dediginiz guncelleme sanırım. Yazilim sonrasi fabrika ayarlarina almak bazi sorunlari cozebilir. ayrica hatayi da belirtin.

 110. İslam
  07 Mart 2017 01:42 Cevaplayın

  Merhaba son yazılımdan Sonra bayağı sorunlar yaşıyorum bu telefondan daha önce Hiçbir sıkıntısı yoktur yaklaşık 11 ay oldu telefonu alalı telefonuna Son yazılıdan sonra oyunlarda hata veriyor hiçbir oynadığım Oyuna giremiyorum Hem ne yüklesem hata veriyor Facebook Ne bileyim işte Vesaire Vesaire Şimdiden teşekkürler

  1. PetaBayt
   07 Mart 2017 01:43 Cevaplayın

   Cevap verildi ilk yorumunuza.

 111. İslam
  07 Mart 2017 01:45 Cevaplayın

  Örnek veriyorum en basiti 101 İlizyon Okey gireceksin Oyun dondu yeniden başlatın diye bir pencere çıkıyor karşıma Bu arada sıfırladım telefonu fabrika ayarlarına da aldım Hiçbir şey değişmedi daha önce oynadığım büyük versiyonunu oyunlar vardı onları hele hele hiç giremiyorum Yani bazen internete girerken ufak tefek sıkıntılar yaşıyorum ama onları pek kayda almıyorum tek oyunlardan çok sıkıntı yaşıyorum

  1. PetaBayt
   07 Mart 2017 01:46 Cevaplayın

   Telefonu hizlandirici vb uygulama kullaniyorsaniz silin.

 112. Cankurt Oktay
  08 Mart 2017 03:43 Cevaplayın

  S7 cihazım var sık sık nem algılandı hatası veriyor ve yarın telefonumu takas edeceğim ne yapmam gerekiyor lütfen acil yardım edin

 113. Dersim
  12 Mart 2017 01:32 Cevaplayın

  Meraba ben s7 kullanıyorum hattım avea ve faturaliya geçtim yarim saat sonra hattı kabul etmemeye başladı diğerlerini kabul ediyor ama ne yapicam

  1. PetaBayt
   12 Mart 2017 01:39 Cevaplayın

   Turktelekom u ararsaniz aciklama yaparlar.

 114. S7 magduru
  13 Mart 2017 00:28 Cevaplayın

  S7 kullanıyorum.Son guncellemeden sonra uygulamalarim sürekli durduruluyor. Konusurken sebeke cektigi halde sesim karşı tarafa gitmiyor. Guncellemegi eski haline getirme şansımız var mı

 115. rıdvan
  13 Mart 2017 13:07 Cevaplayın

  MERABA SAMSUNG S7 KULLANICISIYIMBİRİ ARADIĞI ZAMAN SES YOK VİDEO AÇMIYOR YOUTUBE VİDEO AÇTIĞIM ZAMAN: OYNATMA SIRASINDA BİR HATA OLUŞTU (OYNATMA KIMLİĞİ eQq6yxucuw75c5pr yazıyo yardımcı olurmusunuz

 116. Ozan
  13 Mart 2017 22:44 Cevaplayın

  S7 kullanıcısıyım son bir haftadır arama yaparken kulağıma yaklaştırınca sensör algılama yapmıyor ekran açık kalıyor yardım ederseniz sevinirim.

 117. Kerim
  14 Mart 2017 02:03 Cevaplayın

  Arkadaşlar, Sanırım Samsung, Apple ile rekabete girmiş ki alel acele S7 modelini piyasaya sürmüş. Eee haliyle mağdurlar ordusu. Sansung uzun vadede bunun zararını görecektir.

 118. volkan özkaya
  14 Mart 2017 11:40 Cevaplayın

  mart ayında yaptıgım guncelleme sonrası wifi devamlı durduruluyor ve optik okuma yı açınca makine donuyor eski yazılıma dönme sansım varmı …tskler

 119. Yasin M.
  21 Mart 2017 14:17 Cevaplayın

  8 aydır s7 kullanmaktayım android 7 güncellemesinden sonra cihazın titreşimi çalışmıyor
  Test programlarıda dahil bi çok yol denedim iki kez fabrika ayarlarına döndüm hala çalışmıyor.

Cevaplayın

Senior Coder.