GOOGLE NEXUS TABLET’İN ÖZELLİKLERİ GÖRÜNTÜLERİ GİZMODO

Gizmodo sitesine göre Google Nexus Tabletin görüntüleri ve özellikleri piyasaya sızdı.

Haberde belki de Google Nexus Tablet budur diyerek haftaya yapılacak olan Google I O için tarih verdi.

Tüm dünyanın merakla beklediği Google tabletinin detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bugün cihazın görüntüsü ve özelliklerine dair çarpıcı bilgiler yayınlandı.

Google’ın geliştiriciler konferansı olarak adlandırılan ve bu hafta içinde düzenlenecek olan etkinliği Google I/O Conference bu hafta içinde düzenlenecek. Etkinlikte Google’a dair önemli yeniliklerin yanı sıra mobil dünyayı yakından ilgilendiren bir duyurunun da yapılması bekleniyor.

Aylardır gelişi konuşulan tabletin adı Google Nexus 7. Android’in en yeni sürümü olan 4.1 Jelly Bean’i üzerinde taşıyacak olan tabletin üreticisi ise büyük bir ihtimalle Tayvan’lı teknoloji devi Asus olacak.

En çok dikkat çeken detay ise IPS ekran özelliği oldu. 

IPS LCD Ekran

Teknoloji sitesi Gizmodo Avustralya tarafından sızdırılan bilgilere göre cihazın adı daha önce de belirtildiği gibi Nexus7. İsminden de anlaşılacağı üzere 7inçlik bir ekran boyutuna sahip olacağı belirtilen tabletin IPS teknolojisini kullanan ekranı 178 derecelik görüş açsı sunuyor.

Donanım

Android 4.1 Jelly Bean sürümüne sahip olan Nexus7, NVIDIA’nın Tegra 3 mimarisini kullanıyor. 1.3GHz saat hızında çalışan bu işlemci bilindiği gibi 1+4 çekirdekli özel bir mimariye sahip. Buna ek olarak 1GB RAM ile desteklenen tablet, 8GB ve 16GB  kapasiteli bellek seçenekleri sunuyor.

Fiyat Ne Olacak?

Tabletin fiyatına ilişkin bilgiler de daha şimdiden ortaya çıkmış durumda. Yapılan açıklamalar doğru çıkarsa ürünün 8GB’lık versiyonu 199$, 16GB kapasiteli versiyonu ise 249$’dan satışa sunulacak. Ürünün tahmini pazara sunulma tarihi ise Temmuz sonunu bulacak.

Diğer Özellikler

Tabletin diğer açıklanan detayları arasındaysa 1.2 megapiksellik ön görüntülü konuşma kamerası, Google Wallet ve Android Beam için NFC özelliği, 1280×800 piksel ekran çözünürlüğü, maksimum 9 saat pil ömrü, harici klavye aksesuar desteği yer alıyor.

http://gizmodo.com/5921000/nexus-7-this-is-googles-new-nexus-tablet

guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x