Kullanım Şartları

www.petabayt.com sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki site kullanım şartlarını okuyun. Siteyi herhangi bir şekilde kullanan tüm ziyaretçi ve üyeler bu sayfadaki şartlara uymayı kabul etmiş sayılacaktır. Şartları kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayın. Bu metinde kullanılan “Kullanıcı” terimi, siteyi üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

– Bu sayfada yer alan kullanım şartları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla tarafımızdan herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır.

– Bu sitenin içerdiği tüm bilgilerin telif hakkı petabayt.com’a aittir ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili uluslararası mevzuat kapsamında hukuki koruma altındadır. Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, işlenmesi ve yayınlanması, ve bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. Bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcılar aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

– Kullanıcılar, petabayt.com’un herhangi bir içerik veya iletişim sistemini kullanırken üçüncü şahısların yasal haklarını hiçbir şekilde ihlal etmemekle yükümlüdür. Bu gibi ihlallerle ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcıya aittir.

– Sitede yazılan her türlü yazı yada yorumlardan yazan kişi sorumludur. Kullanıcılar yaptıkları yorumlardan ve paylaşımlardan kendileri sorumludur. Yapılan yorumlarda argo kelimeler, kişisel yada kurumsal hakları ihlal eden yorumlar, karalama maksatlı yorumlar, aslı kanıtlanmamış beyanatlar yayınlamadan ötürü çıkabilecek yasal sorunlardan tamamen yorumu yazan kullanıcı sorumludur.

– petabayt.com sitesinde yorum yazan tüm ziyaretçilerin ip adresi kayıt altına alınmaktadır. Adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresleri yetkililerle paylaşılacaktır.

– Sitenin işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu veya üyelik kaydı yapılması veya otomatik yöntemlerle siteye çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dahildir. Bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiğimiz Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatacağımızı beyan ederiz.

– Site üzerinde ki bilgiler kaynak gösterilmeden paylaşılamaz. Alıntı ve Kaynak yapacak kişiler direkt olarak bilgiyi edindikleri sayfa bağlantısını vermek zorundadır. Bütün içerik kopyalanamaz.

– Kullanıcı adınız ve şifreniz sadece şahsınıza aittir. Bir üyeliği birden fazla kişi kullanamaz. Kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak yapılan tüm işlemlerin, aksi ispat edilmediği sürece ilgili üye tarafından yapıldığı kabul edilecektir.

– Üyelik formunda verilen bilgiler doğru kabul edilir. Bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sorumluluk üyeye aittir. Üyelik açmadan kullanıcılar yorum gönderebilirler.

– Sitede yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında çok sayıda manuel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. Normal bir Kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatacağımızı beyan ederiz.

– Bu sayfada yer alan kullanım şartlarıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm ihtilaflar, münhasıran Türk hukukuna ve İstanbul mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.

– Bu web sitesinde yer alan bilgiler yalnızca genel bilgi amaçlıdır. Bilgi Petabayt.com tarafından sağlanır ve biz güncel ve doğru bilgileri sunmak için çalışırız. Web sitesindeki herhangi bir amaçla bulunan bilgi, ürün, hizmet veya ilgili grafiklerle ilgili eksiksizlik, doğruluk, güvenilirlik veya uygunluk hakkında herhangi bir beyan veya garanti sunmamaktayız. Dolayısıyla, bu tür bilgilerle yaptığınız işlemler kesinlikle kendi sorumluluğunuzdadır. Hiçbir durumda dolaylı veya bir sonuç olarak ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya hasar için mesuliyet kabul etmemekteyiz.

– Bu web sitesi aracılığıyla [petabayt.com] kontrol edilmeyen diğer web sitelerine bağlanabilirsiniz. Bu sitelerin niteliği, içeriği ve kullanılabilirliği üzerinde hiçbir kontrole sahip değiliz. Linklerin eklenmesi, mutlaka bir öneri ima etmez veya içerdikleri düşünceleri onaylamaz. Web sitesini çalışır ve sorunsuz açık tutmak için her türlü çaba gösterilmektedir. Bununla birlikte, web sitemiz, kontrolümüz dışındaki teknik sorunlardan dolayı geçici olarak kullanılamamaktan dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmeyiz.

– Web sitemizi kullanarak, buradaki feragatnameyle rıza göstermiş ve şartlarını kabul etmiş oluyorsunuz demektir. Web sitesinin içeriğiyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, İletişim sayfasını kullanarak bize e-posta göndermekten çekinmeyin .