Samsung Health’e İlaç Takibi Geliyor

Artık ilaç almayı unutmak yok

İlaç almanız gerektiğinde bunu  çoğu zaman unutuyor olabilirsiniz. Son yıllarda ilaç almanızı hatırlamanıza yardımcı olacak birçok uygulama ortaya çıktı. Apple’ın Sağlık hizmetlerinde ilaç takibi ve hatırlatıcılar zaten bulunuyordu ve aynı uygulama artık Samsung Health‘e de geliyor.

Samsung, Samsung Health uygulamasına yeni bir İlaç izleme özelliği ekledi; bu özelliğin amacı, ilaç kullanan kişilerin ilaçları takip etmelerine ve herhangi bir dozu kaçırmamalarına veya tekrarlamamalarına yardımcı olmaktır. Bu özellik, insanların hem reçeteli hem de reçetesiz ilaçları izlemesine olanak tanımaktadır, yan etkiler ve diğer ilaçlar veya kafein ve alkol gibi maddelerle olası etkileşimler dahil olmak üzere kapsamlı bilgi almak için bir ilacın adını girmeniz yeterli olacaktır.

İlaçlar özelliği, insanların ilaçlarının şekli ve rengi, dozajı ve tüketim süreleri gibi ayrıntıları kaydetmesine olanak tanıyor. Ayrıca, bireysel önceliklendirmeye dayalı olarak değişen aciliyet düzeyleriyle ilaç hatırlatıcıları ve yeniden doldurmaları için uyarıların ayarlanmasını da kolaylaştırıyor. Akıllı telefonlarınızda ve akıllı saatlerinde ilacınızı almanıza yönelik hatırlatıcılar alma seçeneği de bulunmaktadır.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Dijital Sağlık Ekibi Başkanı Hon Pak, şirketin Samsung Health aracılığıyla cihazları, hizmetleri ve insanları birbirine bağlayarak bütünsel bir sağlık yönetimi platformu sağlama hedefini vurguladı. Uygulama halihazırda uyku yönetimi, farkındalık programları ve düzensiz kalp ritmi tespiti gibi gelişmiş sağlık özellikleri sunuyor; bu nedenle İlaç izleme özelliğinin eklenmesi, Samsung Health uygulamasını en azından Samsung cihazı için sağlıkla ilgili her şey için tek adresli bir mağaza haline getiriyor. Bu özellik, özellikle birçok insan için son derece yararlı olacaktır çünkü size ilaçlarınızı almanızı hatırlatan bir özellik olmanın çok daha ötesine geçiyor; hangi ilaçları kullandığınızı hesaba katar ve bunlar hakkında sizi bilgilendirir.

İlaç izleme özelliği ilk olarak ABD’de Samsung Health uygulamasına yapılan bir güncellemeyle kullanıma sunulacak, diğer ülkelerdeki kişiler de bu özelliğe yakında sahip olabilecekler. Bu uygulama tabii ki de doktorunuzun yerini almayacaktır ve acil sorularınız varsa yine de her zaman doktorunuza danışmalısınız, ancak bu uygulama da size iyi bir yol arkadaşı olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x