Ana Sayfa / Haberler / 150’den Fazla Yeni Emoji Geliyor

150’den Fazla Yeni Emoji Geliyor

Aynı emojileri kullanmaktan sıkılan kişiler için müjdeli haber. 150'den fazla emoji geliyor. Unicode Consortium tarafından emoji 11.0 tanıtıldı. Günümüzde artık neredeyse herkes telefon kullanıyor ve bu telefon kullanımları gittikçe artıyor. İnsanlar mesajlaşırken her cümlenin sonuna emoji koymaya özen göstermeye başladı. Unicode Consortium sürekli emojileri güncelliyor.

Unicode Consortium 2018 yılı için 157 tane yeni emojilerin test aşamasında olduğunu duyurdu. Fakat bu 157 tane olan emojilerin neredeyse hepsi emoji sayılmaz. Çoğunlukla emojilerin içinde cilt tonları bulunuyor ve bu yüzden bulunan asıl emojilerin sayısı ise 77 ye düşüyor.

Emojilerin sürümü 5.0 dan 11.0 sürümüne atlanmasının sebebi ise Unicode Standartlarına uygun olabilmesi için yapıldığı söyleniyor.

Yeni gelen emojileri ise IOS 12 sürümünün içinde görebileceğiz. Yeni gelen güncelleme ile birlikte silah, tren, koşan kadın emojilerinin yönleri değiştirilecek ve üzgün kaka soru işaretli adam artık kullanılamayacak.
https://youtu.be/5qLDBQ583Y8

Yeni emojileri beğendiyseniz yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Hakkında Doğukan

data-matched-content-ui-type="image_card_stacked"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gtx-1170

GeForce GTX 1170 Benchmark Sonuçlarına Göre GTX 1080 Ti’den Daha Hızlı

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, en son gelen sızıntı testlerine göre GeForce GTX 1170‘ye geçiliyor. …

Galaxy Note 9’un 4000 mAh bataryası kesinleşti

Brezilya Ulusal Telekomünikasyon Ajansı’ndan sızdırılmış bir belgede Galaxy Note 9’un 4000mAh’lık pilini doğruladı. Sertifika dökümanında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir