19. Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması İstanbul elemeleri gerçekleşti

Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması İstanbul Elemelerinde 177 Okuldan 923 Genç Yarıştı

Türkiye’nin en büyük müzik etkinliği 19.Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması İstanbul elemeleri gerçekleşti. Elemelerde 177 okuldan 923 müzisyen liseli finale kalabilmek için sahnede yeteneğini sergiledi. 3800’ü aşkın genç de arkadaşlarına destek olmak için eleme heyecanına katıldı. Türkiye’nin 81 ilinden binlerce liseli gence ulaşmayı hedefleyen yarışmanın finali ise 29 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek.  

Vodafone Türkiye’nin “Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa” sloganıyla hayata geçirdiği gençlik markası Vodafone FreeZone’un sponsorluğunda ve Serhat Hacıpaşalıoğlu’nunönderliğinde End Productions tarafından düzenlenen Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması bir kez daha gençleri müzik sahnesine taşımaya hazırlanıyor. Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek ve Türkiye’nin 81 ilinden gençleri aynı platformda buluşturacak olan Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nın İstanbul elemeleri Bostancı Gösteri Merkezi’nde tamamlandı.177 okuldan 923 müzisyen liselinin finallere kalabilmek için performanslarını sergilediği elemelere  3800’ü aşkın genç de seyirci olarak katılarak arkadaşlarına destek oldu.

Eleme heyecanı özel etkinliklerle kutlandı

İki gün boyunca süren elemelerde performansların yanı sıra düzenlenen özel etkinliklerle katılımcılar renkli anlar yaşadı. Saç Tasarım Alanı’nda makyaj ekibi tüm gün boyunca kişiye özel saç tasarımı yaptı. Fotoğraf Alanı’nda katılımcılar crowdsurfing temalı fotoğraflar çektiler. Eleme sahnesi dışında kurulan mini sahnede öğrenciler gün içinde sahneye çıkıp müzik yaparak eğlendiler. Tasarım Alanı’nda katılımcılar okullarını desteklemek için birbirinden renkli pankartlar tasarladılar.  Spotify işbirliğiyle öğrencilere mobil şarkı quizi yapıldı ve kazanan herkese 1 aylık Spotify üyeliği, en  kısa sürede en çok doğru şarkıyı tahmin edene ise tablet hediye  edildi.

Final, 29 Nisan’da İstanbul’da

Elemelerde başarılı olan okullar, 29 Nisan’da İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleşecek finalde yarışma hakkını elde edecek. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen liseliler, para ödülünün yanı sıra tam donanımlı bir müzik stüdyosunu okullarına kazandırmak için yarışacak. Ayrıca, yarışmanın eğitim sponsoru İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından üstün başarı gösteren iki öğrenciye de karşılıksız eğitim bursu verilecek.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, şunları söyledi:

“Vodafone FreeZone ile gençlere daha fazla özgürlük alanı yaratmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda sinema, festival ve konser biletleri ile eğitim, giyim, yemek, seyahat alanlarındaki sayısız avantajla milyonlarca gencin bütçesini hafifletiyor, gençliklerini özgürce yaşamalarına katkıda bulunuyoruz. Müziğin gençleri bir araya getiren, kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlayan en önemli araçlardan biri olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu yıl da sponsor olduğumuz Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması ile gençlere, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunmayı amaçlıyoruz. Geçen yıl Türkiye’den 398, yurt dışından ise 5 lisenin yarıştığı etkinliğimizde bu yıl daha çok liseye ulaşmak, daha çok gencimizi hayallerine yaklaştırmak istiyoruz. Bu vesileyle, müzikle kendilerini özgürce ifade etmek üzere Vodafone FreeZone 19. Liselerarası Müzik Yarışması elemelerine katılarak başarı elde eden tüm liseli gençlerimize finalde bol şans diliyorum.”

Vodafone FreeZone 19. Liselerarası Müzik Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgiye VodafoneFreezone.com adresinden ulaşmak mümkün.

vodafone freezone 19 (1) vodafone freezone 19 (2) vodafone freezone 19 (3) vodafone freezone 19 (4) vodafone freezone 19 (5) vodafone freezone 19 (6) vodafone freezone 19 (7) vodafone freezone 19 (8) vodafone freezone 19 (9) vodafone freezone 19 (10)

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x