2015’İN EN İYİ ÜCRETSİZ ANTİ SPYWARE YAZILIMLARI

Spyware, malware, adware ve kötü amaçlı yazılımlardan bilgisayarınızı korumak ve tehlike altında olmadığınızı bilmenin ücretsiz yolları var. Ayrıca sürekli kullanmasanızda bilgisayarınızda bir sorun olduğunda bunu anında düzeltmek mümkün. AYrıca bu işlemler için çok fazla teknik bilgiye ihtiyacınız yok.

İşte size 2015 yılının en iyi ücretsiz adaware, spyware ve kötü amaçlı yazılımlardan koruma programları.

Malwarebytes Anti-Malware

malwarebytes

Sisteminizde bulunan herhangi bir malware, adware veya spyware gibi kötü amaçlı dosyalar için kapsamlı bir koruma isterseniz ilk adresiniz bu program olmalı. Malwarebytes Anti-Malware yıllardır çizgisini bozmadan kalite bir şekilde işlevine devam eden bir güvenlik yazılımıdır.

Ayrıca ücretsiz kurulumda bile tracker gibi sizi takip eden yazılımlar yükletmez. Ücretsiz versiyonunda normal tarama özelliği vardır. Şimşek tarama denen hızlı tarama menüsünden 5dk daha fazla bekletiyor. Şimşek tarama için lisans almalısınız.

Malwarebytes Anit Malware indirmek için tıklayınız

Ad-Aware Free Antivirus +

adaware

Bir çok anti-spy programları virus koruma sistemleri ile beraber gelir. Sadece kendi halinde Ad-Aware olanlar ise yüklenirken arkalarında casus program bırakabiliyor. Ad-Aware Free Antivirus +’te benzer bir program. Bırakacağı dosyalar arka planda çalışacak şekilde ayarlayabilir.

Normal ve hızlı tarama şeklinde özellikleri aktif olan bu ürün ayrıca karnti seçeneğine de sahip. 4 haneli şifresi ile web koruması da sağlayabiliyorsunuz.

AD AWARE ÜCRETSİZ ANTİVİRUS VE SPYWARE PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Spybot Search & Destroy

spybot

Spybot Search & Destroy malware koruması için ilk başvurulacak bir program değil ama acemiler için ilk başlangıçta önerilebilir. Program açılışta kötü amaçlı yazılımlar için database güncellemesi sorar. Spybot Search & Destroy’un diğer bir özelliği ise belli bir klasörü taramanıza olanak vermesidir. Bu şekilde dilediğiniz yere temzi işareti bırakbilir veya karantinaya alabilirsiniz.

Bütün bu işlemleri ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz.

SPY BOT SEARCH AND DESTROY İNDİR

SuperAntiSpyware Free Edition

superspy

SuperAntiSpyware Free Edition yazılımının ilk özelliği bir çok eklenti ile berbaer gelmesi. Temel tarayıcı isteyenler için güzel bir seçim. Ayrıca internet tarayıcınızda istemediğiniz eklentileri de devre dışı bırakabilirsiniz.

Trend Micro HijackThis

trend-micro-hijack-this-650-80
Ücretsiz anti-virüs programlarının ünlü ismi Trend Micro tarafından üretilen Trend Micro HijackThis kötü niyetli programları engellemek için çalışır. Sistem derinliklerinde stabil çalışmayı engelleyen hataları bulur ve onları onarabilir. Tek sıkıntı ise bulunan hataları düzeltmek için seçenekleri tek tek işaretlemek zorunda olmanız. Eklemek gerek kullanımı kafa karıştırıcı gelebilir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x