444 0 333 Garanti BBVA Müşteri Hizmetlerinde Kimlik Doğrulama Artık Mobilden Onaylı Olacak

Garanti bbva, 12 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 444 0 333 aramalarında kimlik doğrulamasını mobil uygulama üzerinden gerçekleştirecek.

Garanti bankasını duyurusu aşağıdaki gibidir.

12 Ağustos’tan itibaren, Garanti BBVA Mobil uygulamasını kullanan müşterilerimizin, Müşteri İletişim Merkezi’ndeki kimlik doğrulamalarını mobil bildirim onayı ile yapmaya başlıyoruz.

İşlemlerinizi kesintisiz ve kolaylıkla tamamlayabilmeniz için, Müşteri İletişim Merkezimizi aramadan önce aşağıdaki konuları kontrol etmenizi önemle rica ederiz.

1.
Kimlik doğrulama için onay isteği SMS olarak değil, mobil bildirim olarak gelecektir.Bu nedenle telefonunuzda Garanti BBVA Mobil’in yüklü olduğundan ve sizin bilgilerinizle cihaz eşleşmesi yapıldığından emin olunuz. Uygulamaya ilk girişinizde cihaz eşleştirmesi otomatik olarak yapılır ve uygulama içindeki Güvenlik Ayarlarından kaldırmadığınız sürece cihaz eşleştirmesi devam eder. Bizi aradığınız telefondan uygulamaya daha önce girmediyseniz, cihaz eşleşmesi yapılabilmesi için arama öncesinde uygulamaya giriş yapmanızı öneririz.

2.
Görüşme sırasında mobil bildirimin iletilebilmesi için;

Hem telefonunuz internete bağlı olmalı
Hem de Garanti BBVA Mobil uygulamasının bildirimleri açık olmalıdır.
Bildirimlerinizin açık olup olmadığını telefon ve uygulama içindeki “Ayarlar/Bildirimler” adımından kontrol edebilirsiniz.

Bildirimin ana ekranda çıkması için uygulama içindeki ayarlardan “Giriş Yapmadan Göster” özelliğini açınız.

Bildirimler açık ise, mobil onay bildirimi telefonunuzun ekranında belirecektir. Bildirimde çıkan “Onay” butonuna dokunarak onay verebilirsiniz.

guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Nurgül
Nurgül

Cihazım çalındı hiçbir şekilde işlem yapamıyorum hesabımı açamadım yardımcı olabilecek biri lütfen ulaşsın bankaya gittim hiç bir yardımda bulunulmadı

1
0
Would love your thoughts, please comment.x