49 Milyon Abonesi Olan PewDiePie Youtube Kanalını Kapatıyor ( 50 milyon oldu)

Güncelleme50.028.530 kişi abone oldu an itibariyle, fakat herhangi bir güncelleme ya da kapanış videosu geçmedi.  Son videosunu 2 saat önce yayınladı. 

Dünyanın en ünlü Youtube yayıncısı PewDiePie şok bir kararla Youtube kanalını kapatacağını açıkladı. 

Şu an 49 milyon abonesi bulunan Youtuber, 50 milyon aboneye ulaştığında kanalını kapatacağını söyledi. Bundan önceki videolarında da sürekli izlenme sayılarının düştüğünü söyleyen PewDiePie, buna yeni Youtube algoritmasının açtığını belirtiyor. Yeni Youtube algoritması ülkelere göre Trend listesi oluşturuyor. 

Bu özelliği yayına aldıktan sonra buradaki videolara trend listesinde kaçıncı sırada olduğunu gösteren bir bağlantı ekleyen Youtube, kalitesiz içeriklerin önlere çıkması ile ilgili eleştiriliyor. 

Ülkemizde de şu anki trend listesine baktığımızda İlk iki sırada Türk dizisi içeriği 3. sırada ise viral bir reklam bulunuyor. İlk video 460 bin, 2. video 800 bin, 3. video ise 1.8 milyon kere izlenmiş durumda. 

PewDiePie Kanalını Neden Kapattığını Videosuında Açıklıyor

Bu videodan önce 40 milyon civarında abonesi bulunan PewDiePie neredeyse 50 milyon aboneye ulaşmış durumda. İçeriklerinin ön planda olmadığını söyleyen ve çok kısıtlı kişilere geri bildirim gittiğini söyleyen Yotuber bakalım videosunu kapatmayı nasıl bir şova dönüştürecek. Çünkü tekrardan kanal açmayı düşündüğü belirtiyor. 

4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Pehdaypay

PewDiePie 3 bin videoya sahip ve 50 milyon aboneye ulaşınca olacakları görmek için sürekli abone olunmasını isteyen bir grup var. Şu an abone sayısı 49.625.672. Videolarını hiç beğenmem ama bende abone oldum 🙂

Abone olmak için https://www.youtube.com/user/PewDiePie/videos adresini ziyaret ediniz.

Bu akıllı yutuberı bu kadar popüler yapanda youtube batıracak da yutuptur.

efe

13 milyar 859 milyon 159 bin 829 adet izlenmesi vardı 🙂

doğukan

5 aralık 2016 20.17 abone sayısı 49.642.882

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x