5 GHz bant spektrumundaki 5G bağlantısı Dialog Arena teknoloji etkinliğinde gerçekleşti

Qualcomm, Swisscom, WiNC ve Ericsson 5G Donanımı ile Canlı Ağ Üzerinden İlk 5G NR Alt-6 GHz OTA Bağlantısını Gerçekleştirdi

2019’da 5G ekipmanının ticarileşmesinde önemli bir kilometre taşı

Qualcomm Technologies, Inc., Swisscom, Qualcomm Incorporated’ın bir yan kuruluşu olan Wistron NeWeb Corporation (WNC) ve Ericsson (NASDAQ: ERIC), bugün Avrupa’da canlı bir 5G NR ağında ilk 5G donanımını göstermektedir.

3.5 GHz bant spektrumundaki 5G bağlantısı, Lucerne’deki Swisscom’un Dialog Arena teknolojisi etkinliğindeydi. Bağ; 5G CPE, Ericsson’un telsiz, taşıma ve çekirdek ağ çözümleri donanım ve yazılımına dayanan Swisscom’un 3GPP Rel-15 5G NR ağına erişim sağlayan WNC MWH-5 kullanılarak yapıldı.

Etkinlik sırasında, Swisscom ağına bağlanan cihazda 5G NR 5G simgesi görüntülendi. Qualcomm® Snapdragon ™ X50 5G modem ve RF alt sistemi tarafından beslenen WNC cihazının, 2019’un ilk yarısında Swisscom 5G şebekesinde satılan ilk 5G cihazı olması bekleniyor.

WNC cihazlarına ek olarak, Swisscom aynı zamanda Qualcomm Technologies’in akıllı telefon form faktörü mobil test cihazının yanı sıra Snapdragon X50 5G modem ve RF alt sistemi ile ticari 5G NR veri aktarımını da gerçekleştirdi. 5G mobil cihazlar, planlanan 2019’da yetkinliğe ulaşır.

Qualcomm Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Cristiano Amon: “Bugün, Swisscom, WNC ve Ericsson ile birlikte canlı 5G bağlantısını yaptığımız için çok gururluyuz. 3.5 GHz tayf kullanılarak cihazlar ve canlı operatörler arasında dünya çapında yapılan ilk 5G NR OTA bağlantısı, Avrupa telsiz bağlantı piyasası için önemli bir dönüm noktası olan bu ilerleme OEM’leri ve operatörlerin 2019’un ilk yarısında 5G ağı ve uyumlu cihazlar sağlamasına olanak sunmaktadır.”

5G; Cihazlara benzeri görülmemiş bir bağlantı sağlamak ve kullanıcıların mevcut bağlantı beklentilerini gerçekleştirmelerini sağlamak için mobil deneyim geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Qualcomm Technologies, 5G’de mobil endüstri lideri olmaya devam ediyor. Bu canlı sunum 5G NR’nin ticarileşmesinde önemli bir kilometre taşıdır. Qualcomm Technologies, Swisscom, WNC ve Ericsson sayesinde 5G ağları ve mobil cihazlar 2019’da Avrupa’ya gelecek.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x