600 Milyon Samsung Kullanıcısını Tehdit Altına Alan Güvenlik Açığı Çıktı

Yazar

Güvenlik şirketi NowSecure son raporunda ayrıntılı bir şekilde Samsung telefonların klavyesi ile ortaya çıkan bir açığı ortaya çıkardı. Potansiyel olarak 600 milyon Samsung kullanıcısı tehdit altında. Samsung, bazı cihazları için bir kaç gün içinde güncelleme geleceğini duyurdu.

samsung klavye acigi

Güvenlik açığı nasıl çalışıyor?

Samsung’un klavye yazılımına bir kod yerleştirerek Samsung kullanıcısını kendi networküne taşıyabiliyor. Galaxy S6, Galaxy S5 ve Galaxy S4 dahil olmak üzere bir çok modeli de kapsıyor. Aynı ağa taşıyabilmesi demek. Bilgisayarınızın paylaşımını herhangi bir kullanıcıya açmanızla aynı derecede önem taşıyor.

Samsung’un açıklamasına göre başarılı bir atak gelmesine rağmen güvenlik açığının kötüye kullanılma olasılığı çok düşük. Güvenlik güncellemesi olarak Samsung’un Knox güvenlik ekibi hazırlık yapıyor. Knox yazılımı yüklü kullanıcılar güvenlik güncellemelerini otomatik almaları gerekiyor. Düzeltme yakın zamanda cihazlara gelmiş olacak. Knox olmayan Galaxy S3 gibi telefonlara yazılım güncellemesi ayrıca gelecek.

Sonuç olarka bu güvenlik güncellemesi testleri bekliyor. Başarıyla açık kapatıldığında bir çok telefona gönderilecektir.

1
Kimler Neler Demiş?

500

Gerekli güncelleme bir çok cihaz için yayınlandı. Ayarlar > Kilit ekranı ve Güvenlik > Güvenlik politika güncellemeleri açık tutun.

Benzer Yazıları Okuyun