ABD hükümeti, tüm uçuşlarda Samsung Galaxy Note 7 telefonu yasakladı

Amerikan hükümeti, Federal Havacılık İdaresi ve Tehlikeli Madde Güvenlik İdaresi ABD içinde yapılacak olan tüm uçuşlarda “cihaz kapalı bile olsa” bagajlarda ve üstte taşınamayacak.

Eğer bagajınzıda gizlice bir Samsung Galaxy Note 7 taşır ve yakalanırsanız cezası büyük olacak. Havayolları size 900$ ceza kesebilir. Bir şekilde gizlice telefonu soktunuz, mutlaka kapalı ve elinizde tutmanız gerekecek.

Yasak 15 Ekim 2016 tarihi ile yürülüğe giriyor.

Görünüşe göre 1 milyon kişi halen Galaxy Note 7 telefon kullanıyor. Samsung bugün, Galaxy Note 7 verip başka bir Samsung telefon alanlara 100$ hediye edeceğini duyurmuştu. Bakalım bu kadar uyarıya rağmen halen Note 7 patlamaları ne kadar haber olarak sayfaları işgal edecek.

SAMSUNG TÜRKİYE’DE İSE DEĞİŞİM PROGRAMI HAKKINDA AŞAĞIDAKİ SORU CEVAPLARI YAYINLADI

Güvenlik sorunundan etkilenmiş olan cihazlar tüm eski ve yeni seri Galaxy Note7 telefonlardır

Güncellenmiş Galaxy Note7 Değişim Programı tüm eski ve yeni seri Galaxy Note7 ürünlerini kapsamaktadır. Kullanıcılarımızın güvenliği bizim birinci önceliğimiz olduğu için Galaxy Note7’nizi kapatmanızı ve en kısa sürede güncellenmiş Değişim Programımıza katılmanızı talep ediyoruz.

Soru – Cevap

1. Galaxy Note7’mi kullanmaya devam edebilir miyim?
Değerli kullanıcılarımızın güvenliği bizim için çok önemlidir. Bu yüzden şu an Galaxy Note7 kullanıyorsanız, lütfen cihazınızı kapatınız ve güncellenmiş Değişim Programına katılınız.

2. Başka Samsung telefonları bu durumdan etkilendi mi?
Hayır, etkilenen cihazlar sadece Galaxy Note7’lerdir.

3. Ben daha önce Değişim Programı’na katılmıştım. Bana verilen yeni seri Galaxy Note7 ile şimdi tekrar değişim programına katılmam gerekiyor mu?
Evet, bu güncellenmiş Değişim Programı eski ve yeni seri tüm Galaxy Note7’leri kapsamaktadır. Bu yüzden siz değerli kullanıcılarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.

4. Galaxy Note7’mi nasıl değiştirebilirim?
Güncellenmiş Galaxy Note7 Değişim Programına katılmak için Türkiye çapında 250 noktada bulunan Samsung Servis Merkezlerinden sizin için en uygun olanına giderek telefonunuzu başvurabilirisniz.

5. Galaxy S7 edge 32 GB almak için nereye gidebilirim?
Samsung Servis Merkezine giderek, Güncellenmiş Değişim Programına başvurmanızın ardından, tarafınıza SMS yoluyla iletilecek kod ile ülke çapında 163 noktada bulunan Samsung mağazalarından sizin için en uygun olanına giderek Galaxy S7 edge 32 GB cihazını alabilirsiniz. Lütfen T.C. kimlik numaranızı içeren belgenizi Samsung mağazasına giderken yanınıza almayı unutmayın.

6. Samsung Servis Merkezine Başvururken Nelere İhtiyacım Olacak?
Değişim Programı kapsamında Samsung Servis Merkezine başvururken, yanınıza (varsa) Galaxy Note7 telefon kılıfı ve ekran koruyucusu (aksesuar) fişinizi; T.C. kimlik numarasını içeren belgenizi ve ödemenin yapılmasını istediğiniz IBAN bilginizi alınız. Lütfen IBAN bilgisini doğru verdiğinizden emin olunuz. IBAN bilgisini bankanızı arayarak edinebilirsiniz.

7. Bu güncellenmiş Değişim Programı Türkiye’de kullanılan tüm Galaxy Note7’ler için geçerli midir?
Evet, Türkiye’de kullanılan tüm Galaxy Note7’ler güncellenmiş Değişim Programından yararlanabilir.

8. Daha detaylı bilgi edinmek için ne yapabilirim?
Daha farklı sorularınız için Samsung Çağrı Merkezini 0850 222 0847 nolu telefondan arayabilirsiniz.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x