Age Of Empires Tablet Bilgisayarlara Geliyor

 

Japon menşeli Nikkei tarafından yayınlanan bir habere göre, Microsoft’un klasik haline gelen bazı oyunları Android ve iOS yolunda.

Mobil platforma geçiş yapacak olan oyunların tam listesi henüz belli değil. Ancak, Age of Empires’ın bu listenin başını çekeceği belirtiliyor. Age of Empires’ın mobil versiyonunun Klab adlı geliştirici tarafından geliştirileceği de gelen detaylar arasında yer ediniyor.

Nikkei, Microsoft ve Klab arasındaki işbirliğinin ilerleyen dönemlerde de devam edeceği belirtse de, bu bilgiye biraz temkinli yaklaşmakta fayda var. The Verge’e konuşan Microsoft yetkilisinin belirttiğine göre, Klab ile olan işbirliği şu an için Age of Empires ile sınırlı kalacak.

Age of Empires için henüz kesin bir çıkış tarihi bulunmasa da, yıl içerisinde Free to Play olarak Android ve iOS platformları için yayınlanacağı belirtiliyor. Mobil oyun sektörü için oldukça önemli olan bu adımın Nintendo ve Sony gibi oyun dünyasının önemli şirketlerini de benzer stratejilerle mobil platformlara yönlendirmesi bekleniyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x