Android 5.0 Misafir Modu Açma

Yeni materyal tasarımı ile kullanışlı bir hale gelen Android 5’in yeni bir özelliği de misafir modu. Bu mode biraz köşelerde kaldığı için kullanıcıların çoğu bu özellikten bi haber gibi gözüküyor.

Bu mod adından da anlaşılacağı gibi birisi telefonunuza bakmak istediğinde ya da kısa bir süre kullanmak istediğinde tüm kişisel bilgileriniz gizli bir biçimde telefonu teslim etmenize yarıyor.

Aağıda misafir modunu nasıl aktifleştirirsiniz anlatmaya çalıştık.

Adım 1: Bildirim çubuğunu aşağıya sürükleyin ve avatarınızın olduğu yere dokunun. Açılacak menüden Misafir ekleyi seçin.

android-5-misafir-modu

Adım 2: Daha sonra misafir ekle seçeneği ile aktifleştirdiğiniz menüden Misafiri seçebilirsiniz. Telefon artık ilk kurulumdaki halini aldı ve herşeyiniz koruma altında.

Misafir menüsünde yapılan işlemler kaydedilmez. Ayrıca ayarlardan aramalara izin ver veya verme olarak ayrı bir seçim imkanınız var. Misafirin telefonla işi bittiğinde aynı menüden Misafiri Sil seçeneğini kullanarak misafiri silebilirsiniz.

LG G3 üzerinde de buna benzer bir uygulama vardı ve dilediğiniz uygulamayı misafire atayabiliyordunuz. Zaman içinde misafir moduna güncelleme gelip bu modun geliştirileceğini düşünüyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
hakan
hakan

slm avatar dedıgınız seyı bulamadım bırazdaha gorsel olarak acıklayıcı bır bıcımde bosterır ve anlatırmısınız lutfen

1
0
Would love your thoughts, please comment.x