Android Cihazınız Düzgün Çalışmıyor mu?

Android cihazınız düzgün çalışmıyorsa moralinizi hemen bozmayın. Bu tablet veya cep telefonu olabilir hemen android teknik servis aramanıza gerek yok. 

İşte yapmanız gerekenler;

  • Android işletim sistemine Google Store a girer girmez uygulama yüklemeniz anında gerçekleşir. O kadar çok program vardır ki bir anda onlarcasını telefonunuza ya da tablet bilgisayarınıza yüklerseniz. Öncelikle yapmanız gereken cihazınız hata vermeye başlamadan önce hangi programı yüklediniz veya güncelleme yaptınız. Geriye doğru yüklü programları sırayla silmeniz bir çok sorunu çözmektedir.  Binlerce yazılımdan birisi sizin telefonun versiyonuna veya özelliklerine uygun olmayabilir.
  • Bir diğer seçenek ise telefonunuzun sim kart ile bağlantısını kesip tekrar açmanız ve tekrar sim kartınızı takıp tekrar çalıştırmanız. Bu işlemleri yaparken telefonun veya tablet pc nizin pilini de çıkartmayı unutmayın.
  • Seçeneklerden birisi ise cihazınızı fabrika ayarlarına geri yüklemeniz. Bu işlem cihazınızı tamamen sıfırlayacağı için gerekli bilgileri yedeklemenizi öneririz.
  • Son olarak önerimiz ise kullandığınız hafıza kartının uyumsuz, yüksek boyutta veya arızalı olmasıdır. Bunu da herhangi bir sorun yaşadığınızda gözden geçirmeniz özellikle önerilir.

Android yüklü telefonunuzda yapmanız gerekenleri küçük maddeler halinde özetledik.

6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mert

Samsung SM-T320 kullanıyorum daha alalı 1-2 hafta oldu hoparlöründen oyunda veya açılırken falan dırr cızz gibi sesler geliyo teknosadan aldım acaba nedendir nasıl çözebilirim ? Bazı arkadaşlarım fabrika ayarına döndür format at dedi.Oyunun sesi kapalıyken veya tabletin sesi kapalıyken oyuna veya ses çıkaran bi yere girdiğimdede aynı şey oluyo

cihan

Android casper tablet kullanıyorum tabletimle google facebook gibi herhangi bir sayfaya girdiğimde birden ekran kararıp ana sayfaya geri dönüyor ve sayfa kapanıyor bu durumu nasıl çözebilirim?

bahadır

ben polypad i7 kullanıyorum 3 çatallı bi usb işareti çıkıyo ve kapanıyo ne yaopabilirim

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x