Android L geliştiriciler için yarın görüntülenebilir olacak

Android L yeni tasarım, geliştirilmiş performans, pil ömrü ve daha fazlası ile geliyor.

Google IO konferansında duyurulan Android L nihayet download edilebilecek. Yarın itibari ile Nexus 5 ve Nexus 7 model cihazlara sunulacak olan güncelleme uzun bir yenilik listesi içeriyor.

Kağıt ve mürekkep ikilisinden esinlenerek yeni bir materyal tasarım ile gelecek olan Android L yeni persfektif sunacak. Animasyon ve geri bildirimler için eşsiz güzellikler vaadediyor. Ekran kilidi bildirimleri interaktif olabilecek.

Son uygulamalar menüsünde de köklü değişiklikle mevcut. Yeni API sayesinde uygulamalar artık birden fazla sayfaya yayılabilecek. Bireysel Chrome sekmeleri ve uygulamalar arasında geçişler daha da etkin kullanılabilecek.

Güle güle Dalvik merhaba ART
ART versiyonuna sahip Android L, 2x performans artışı vereceğini söylüyorlar. Daha az lag ve duraklama, daha az ram kullanımı ve 64bit işlemci için herşey hazır gözüküyor. Yeni telefon alanlar bu habere çok üzülecek. Directx 11’e yakın özellikler de getireceği savunuluyor.

Geliştirilmiş pil ömrü yönetimi Google Project Volta ile pil sorununa çözüm geleceğine inanılıyor. Enerji koruma modundan daha fazal bir şeyler çıkar umarım. 5 inçlik telefonlara fziksel bir yeni teknoloji gelmedikçe yazılım ile stabil bir cihaz sağlamak oldukça zor gözüklüyor.

Nexus 5 ve Nexus 2013 için gelecek olan Android L geliştirici ön izleme sürümü yarın görülebilecek.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x