Ana Sayfa / Haberler / Android telefonlarda Facebook Çökme Sorunu Yaşıyorsanız Güncelleme Yapmayı Deneyin

Android telefonlarda Facebook Çökme Sorunu Yaşıyorsanız Güncelleme Yapmayı Deneyin

Gece yarısından itibaren dünya çapında Android telefonlarda, Facebook uygulaması çökme raporları gelmeye başladı. Telefonlar "FACEBOOK DURDU" hatasını göstermeye başladı. Ama iyi haber var. 107.0.0.19.337 sürümündeki Facebook uygulamasında yaşanan bu sorun 108.0.0.17.68 güncellemesi ile düzeliyor.

Bu düzeltmeyi alabilmek için Facebook uygulamasını arka plan dahil olmak üzere kapatın. Google Play'i açın, Facebook uygulamasını bulun, sağdaki Güncelle düğmesine basın ve Facebook'u tekrar açın. Bu işe yaramazsa, sabırlı olun, çünkü Facebook yakında size düzeltmeyi sunacaktır.

Peki bu sorun neden yaşandı?

Facebook mobil uygulamalarını sürekli günceller ve nadiren de olsa yeni geliştirilen bir kod parçası hataya sebep olabilir. Bu aslında sıklıkla olur fakat yeni güncellemeyi test eden departmanın bu durumu gözden kaçırması ve doğru senaryoyu kaçırması oldukça normal. Facebook Android uygulamasını buradaki bağlantı dan indirebilirsiniz.

Şirket genel olarak bu tarz geçici sorunlar için açıklama da bulunmaz. Herhangi bir sorun açıklanırsa, yazıya eklenecektir.

Hakkında PetaBayt

Petabayt teknoloji haberleri. Bizi sosyal medyada takip edin.
data-matched-content-ui-type="image_card_stacked"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gtx-1170

GeForce GTX 1170 Benchmark Sonuçlarına Göre GTX 1080 Ti’den Daha Hızlı

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, en son gelen sızıntı testlerine göre GeForce GTX 1170‘ye geçiliyor. …

Galaxy Note 9’un 4000 mAh bataryası kesinleşti

Brezilya Ulusal Telekomünikasyon Ajansı’ndan sızdırılmış bir belgede Galaxy Note 9’un 4000mAh’lık pilini doğruladı. Sertifika dökümanında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir