Android TV’lerde Google Fotoğraflar Açığı Bulundu

Yeni bir açık bulundu. Endişe verici bu açık, Google’ın işletim sistemini kullanan Android TV‘leri ve Android medya oynatıcıları etkiliyor.

Açığı duyuran kişi, Hindistan’ın televizyon markası olan Vu TV ile bu açık ile karşılaştığını Twitter üzerinden duyurdu. Videoya da çekim yapan kullanıcı görebildiği diğer hesapları da paylaştı. Bu açık ile diğer hesapların fotoğraf ve videolarına ulaşılabiliyor. Durumu paylaşan hesap ise @wothadei.

Bununla da bitmiyor

İlk twitin arkasından görebileceğiniz “Google Home” uygulamasında da bir çok yabancı Google kullanıcısının hesabını görüntülemeye devam edebiliyor.

Kullanıcı bu durumdan kurtulmak için akıllı televizyonu resetlemek durumunda kaldı. Vu marka televizyon 2017 yılında Android güncelleme desteği kesilmiş bir cihaz. Diğer kullanıcılarda bu hatayı onayladı. Android 8 Oreo kullanan Mi Box 3‘te bu sorun mevcut değil. Daha eski sürüm Android cihazları etkiliyor.

Sorun ise muhtemelen Google Home ile tv arasındaki bağlantı sebebi ile ortaya çıkıyor. Google konu hakkında henüz açıklama yapmış değil

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x