Antutu Performans Raporlarına Göre En iyi İşlemci Exynos 7420

2015’in ilk çeyrek rakam işlemci test sonuçları açıklandı.

Antutu akıllı telefon pazarında işlemci gücü testinde zirvede olan bir yazılım. Antutu firması yılbaşı, yıl ortasında ve sene sonu raporları sunmakta.

2015’in ilk çeyreğindeki sonuçları açıkladı ve Snapdragon Samsung’un işlemcisi önünde büyük yara almış gibi gözüküyor. Rapor 160 ülkeden kullanıcı raporlarına göre hazırlandı. Ocak-Şubat ve Mart aylarının raporlarını gösteren tabloda Snapdragon ve Exynos kapışması var.

Exynos 7420 ilk 10 telefon içinde birinci ve ikinciliği alırken HTC ONE M9 ile 3.lüğü paylaşıyor. HTC’nin bu 3.lükte yazılım desteğini göz ardı etmemek lazım.

4. Sırada ise yine bir Samsung telefon var ama bu sefer işlemcisi Snapdragon 805.

antutu test raporlari

İşlemciye entegre olan ekran kartı testlerinde ise Samsung Exynos 7420 ile liderliği bırakmadı. Snapdragon’un son işlemcisi 810 ile gelen Adreno 430 ile 8 çekirdekli Mali-T760 rakipleri arasından rahatlıkla sıyrılmayı başardı.

telefon gpu testleri

Qualcomm Snapdragon işlemciler sırasıyla 2,3 ve 4.lüğü alırken son sırayı ise Vestel, Exper, Turkcell, Casper gibi markaların ithal ettikleri fiyat / performans işlemci seti MTK serisinden MTK6595 aldı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x