Apple AirPods Kablosuz Kulaklık Artılar ve Eksiler

Şirketin ilk kablosuz kulaklığı olan AirPods’lar mükemmel değil ama potansiyelleri var.

iPhone 7 bir kaç gün içinde satışa başlayacak ve artık iPhone 7 için kablosuz kulaklıklar da üretildi. Kutu içinde Lightening uçlu bir çift EarPod bulacaksınız ama hem artık 3.5mm kulaklık girişi olmadığı için kablosuz kulaklık ihtiyacınız olacak.

Airpods kablosuz kulakların yurt dışı fiyatı 159$, Türkiye fiyatı ise 780 TL civarında.

Apple AirPods Artılar ve Eksiler

Artıları
Kurulumu basit
Siri ve çağrılar ile çok iyi çalışır
Uzun pil ömrü

Eksileri
Kontroller yeterince esnek değil
Vasat ses kalitesi
EarPods’a benzer tasarım herkese hitap etmiyor

Görüşler engadget sitesinden alınmıştır.

Apple Nasıl Tanıtıyor?

Kutusundan çıkarın, istediğiniz aygıtla kullanın. Kulağınıza taktığınız anda bağlanın. Konuşun, sesiniz net bir şekilde duyulsun. AirPods ile tanışın. Sadelik ve teknolojinin mükemmel birlikteliği. Ve her şeyiyle büyüleyici.

Sadece bir dokunuşunuzla, AirPods otomatik olarak açılır ve her zaman bağlı kalır. Kullanımı da çok kolaydır. Kulağınıza takılı olduğunu anlar ve kulağınızdan çıkardığınızda müziği duraklatır. Ayrıca, ister iPhone’unuzdan ister Apple Watch, iPad veya Mac’inizden bir şeyler dinliyor olun, AirPods deneyimi her zaman olağanüstüdür.

En sevdiğiniz kişisel asistanınızla konuşmak şimdi çocuk oyuncağı. Üstelik, iPhone’unuzu cebinizden çıkarmanıza bile gerek yok. Siri’yi etkinleştirmek için AirPods’a iki defa dokunmanız yeterli.

“Kardeşim Ozan’ı ara”
“Antrenman müzik listemi çal”
“Sesi aç”
“Hayvanat bahçesine nasıl giderim?”

AirPods’un çığır açan yeteneklerinin arkasında, özel olarak tasarlanmış Apple W1 çip var. Bu çip, sahip olduğu olağanüstü verimli kablosuz bağlantı teknolojisiyle üstün bir ses kalitesi ve çok daha iyi bir bağlantı sunuyor. Ayrıca pil ömrünü o kadar iyi yönetiyor ki, kulaklıklarınızı yalnızca bir defa şarj ederek 5 saate kadar müzik dinleyebiliyorsunuz. Böylesine küçük bir aygıt için görülmemiş bir performans.

24 saatlik pil ömrünün gücü.
Tek bir şarjla 5 saate kadar dinleme süresi3 sunan AirPods, bu özelliğiyle kendi alanında rakipsizdir.4 Üstelik, AirPods’unuzu birçok kez şarj ederek toplam 24 saatten fazla dinleme süresi elde etmenizi sağlayan şarj kutusu sayesinde asla yarı yolda kalmazsınız.5 Kulaklığınızı hemen şarj etmeniz mi gerekiyor? Kutusunda 15 dakika şarj ederek 3 saat dinleme süresi elde edebilirsiniz.6 Pil durumunu kontrol etmek için ise AirPods’u iPhone’unuza yaklaştırabilir veya Siri’ye “AirPods’umun şarjı ne durumda?” diye sorabilirsiniz.

Şarj kutusuyla
24 saat

Tek şarjla
5 saat

15 dakika şarjla 3 saat pil ömrü

Olağanüstü ses kalitesi. Çok net.
Şimdi müzikler, filmler ve çok daha fazlası muhteşem ses kalitesiyle kulaklığınızda. Çünkü AirPods, zengin ve yüksek performanslı AAC ses sunuyor. Bir telefon görüşmesi yaparken veya Siri’yle konuşurken sesinizin duyulması gerektiğinde, hüzmeleme özellikli çift mikrofon arka plandaki gürültüyü filtreliyor.

Bir aygıttan diğerine geçiş, şimdi pratik ve otomatik.
AirPods, Apple aygıtlarınızın tümüne otomatik olarak bağlanıyor. Aynı anda hem iPhone’unuza hem de Apple Watch’unuza bağlandığı için, ses kaynağı olarak kullandığınız aygıtlarınız arasında anında geçiş yapabiliyorsunuz. Mac’inizi veya iPad’inizi mi dinlemek istiyorsunuz? İstediğiniz aygıttan AirPods’u seçmeniz yeterli.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x