Apple FaceTime Açığı: Yine Apple Skandalı

Dün gece sosyal medyaya düşen görüntüler oldukça vahim sonuçlar içeriyordu.

iPhone veya Mac sahibi iseniz Facetime aramalarına cevap vermeseniz dahi cevap vermiş gibi dinleme yapılabiliyor.

Facetime şu anda çalışmıyor

Detaylara inmeden belirtelim. Facetime neden çalışmıyor derseniz Apple, bütün Facetime sunucularını kapattı. Bu sorunu da bu hafta çözeceklerini duyurdular.

Bazı hesaplar halen Facetime araması yapabildiklerini belirtiyorlar. Sunucuların kapanması sorunu çözmeyeceği için Facetime özelliğini kapatmanızda fayda var.

Facetime nasıl kapatılır

Cihazınızda Ayarlara giriş yapın ve Facetime onayını iptal edin.

Facetime destekleyen herhangi bir cihaz içinde geçerli olan bu olay bir çok kullanıcıyı resmen şok etti. Hatta bazı yorumlara göre Apple cihaz kullanıcısı olan ve mail adresini bildiğiniz bir kişiyi arayarak ortam dinlemesi yapabiliyorsunuz ve kullanıcı durumu farkettiğinde kamera ile görüntüleme yapabiliyorsunuz. Bununla ilgili görüntüler geldiğinde paylaşacağız.

Facetime açığı

Facetime açığı video aramalarda kullanılıyor. Arama yaptığınız esnada diğer ekranda kişi ekleyin ve kendi numaranızı girin.

Apple’dan konu ile ilgili açıklama henüz gelmedi.

9to5Mac, FaceTime hatasını bir iPhone XR ile iPhone X arasında test etti ve başarılı oldu. iOS sürümü 12.1 ve daha üzeri sürümlerde olduğu bilgileri de geliyor.

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yucel

Neyine aşık oldunuz bu apple ‘ın. Sırf pahalı diye cepte taşımanın cafelerde masa üzrine koymanın anlamı yok. Dünya para ver sorunlarıyla satın al cihazı.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x