Apple iPad Mini 3 İnceleme

Apple her yeni ürününde yenilikler getiriyor ve takipçileri de buna her zaman hazırlıklı. iPad Mini’den sonra gelen iPad Mini’de retina ekran eklendi ve oldukça kullanışlı bir tablet modeli oldu. Şimdi çıkan iPad Mini 3 modelinde ise Touch ID parmak izi okuyucu geldi. Youch ID kullanma kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

iPad Mini 3 kutudan çıkanlar

Duvar şarj cihazı

Lighting USB kablosu

Apple çıkartmaları

iPad Mini 3 Tasarımı

iPad Mini 2 (Retina) ile iPad Mini 3 arasında tasarı farkı da yok. Aynı tasarım ve aynı ekran kullanılmış. Parmak izine dayanıklı kaplama da buna dahil. IPS teknolojisine sahip 7.9 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı Multi‑Touch ekran İnç başına 326 piksel (ppi) yoğunlukta geliyor ve çözünürlük 2048 x 1536 piksel.

Aynı tasarımın kullanılması kötü diyemeyiz çünkü iyi bir tasarıma sahip ve kabul edilmiş durumda. Yekpare alüminyum gövde, cam ön yüzey ve yuvarlak köşeler. Şarj girişi, hoparlör ızgaraları ve kameraları her zamanki yerinde. Home tuşunda parmak izi sensörü bulunuyor.

iPad Mini 3 Ekran

Oldukça garip bir şekilde iPad Mini 3 üzerinde parlaklık düşürülmüş.

iPad Mini 2 ile gelen Retina ekran herkesi rahatlattı. 2048 x 1536 piksel çözünlükte 7.9 inç ekranda piksel yoğunluğu 326ppi. Bu özellikler zaten çok keskin bir görüntü sunuyor. Aynı ekran iPad Mini 3 içinde kullanılmış. Ancak garip bir sebeple 450nit parlaklık iPad Mini 3 üzerinde 312nit’e düşürülmüş. Bu parlaklık düşüşü güneş ışığı altında problemlere yıl açacakmış gibi gözüküyor. Ama hala etkili renk tonları sunduğunu söyleyebiliriz. 6656 K renk sıcaklığı sunar.

 

 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x