Apple iPhone için ios 7 güncellemesi indirmeye hazır

Beklenen ios 7 iphone modelleri için indirilebilir durumda. Şimdilik iPad ve modellerini kapsamayan bu yeni işletim sistemi iOS 7.0.1 ile gelmesi planlanıyor. Şu an için  iOS 7.0.1, 7.0.2  serileri ile gelecek olan güncelleme 7.1 ile iPad’ler  içinde indirilebilir olacak.

Şimdiden uyaralım kimse memnun değil. En büyük sıkıntı şarj süresinin daha da azalması gibi duruyor. 7.1 ile stabil hale gelmesi beklenen yazılım tasarım olarak bir çok yeniliği getirdi.

Cihazınızı kontrol edin

Elbette ilk olarak cihazınızın iOS 7’ye uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Uyumlu olan cihazlar arasında iPhone 4 ve üzeri, Retina ekranlı iPad, iPad 2 ve beşinci nesil iPod Touch yer almaktadır. Ancak cihazınıza iOS 7 yüklenebilir durumda olsa da yeni işletim sisteminin tüm işlevlerinde faydalanmanız mümkün olmayacak. Daha yeni cihazlara daha fazla, eski cihazlara ise daha az özellik gelecek. iPhone 5S ve iPhone 5C’de ise iOS 7 önceden kurulu olarak gelecek.

Ayrıca yüklemeyi düşünüyorsanız da hemen indirmeye çalışmamalısınız. Milyonlarca iphone kullanıcısı şuan sunucuları meşgül etmekle meşgüller 🙂

iTunes kullanarak indirime yapın

iTunes kullanarak güncelleme yaparsanız daha da hızlı bir güncellemeye sahip olabilirsiniz. Bu işlemden önce iTunes’ı güncellemeyi unutmayın.

Wi-Fi üzerinden güncelleme

Wi-Fi üzerinden direkt olarak iOS 7’yi telefon ya da tabletinize yükleyebilmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünü takip edebilir ve karşınıza çıkacak olan yönergeleri takip edebilirsiniz.

iTunes üzerinden güncelleme

Alternatif olarak kullanabileceğiniz iTunes üzerinden güncelleme özelliği çok daha güven verici olduğu için sizlere de bunu öneriyoruz. İlk olarak yapmanız gereken iPhone, iPad ya da iPod’unuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlamak ve iTunes’u açmak. Sol menüde cihazınızın adını göreceksiniz, üzerine tıklayarak devam edin.

Ekranın orta kısmında cihazınızın versiyonunu ve “Güncellemeleri denetle” adlı bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak devam ediyoruz.

Eğer iTunes’unuz yeni sürümü bulabilirse “İndir ve güncelle” ile “İndir” adlı butonları göreceksiniz. Hemen yüklemek istiyorsanız güncelleme olan seçeneği, sadece indirmek istiyorsanız ve sonra kurmayı düşünüyorsanız indir seçeneğini kullanabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x