Apple iPhone SE geldi: Küçük cihaza büyük donanıma

En iyi akıllı telefonlar aşırı büyüklükleri ile zor taşınabilir olabiliyorlar. Peki kolayca kot cebinize  girebilecek olan güçlü bir iPhone modeline ne dersiniz?

Apple yeni telefonu iPhone SE modelini duyurdu. SE ne anlama geliyor derseniz Special Edition demek.

Afedersiniz, daha önce tanıştık mı?

Giderek büyüyen telefonlara rağmen Apple trendlere şok etkisi vererek 4 inç ebatında iPhone üretti. Zaten 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone 6 üretince bunu da yapmakta beis göremediler sanırım. Bu yeni iPhone ise 2013 üretimi iPhone 5s ile neredeyse aynı. Nitekim iPhone 5s daha sert yapıya sahipti, beklntimiz iPhone 5SE’nin daha yumuşak hatlara sahip olması. Ayrıca modele bir de Altın Rose seçeneği eklendi.

Yeni iPhone SE üzerinde 3D dokunmatik ekran bulunuyor, canlı fotoğraflar, selfie için ön flaş, A9 işlemci seti, 12MP kamera ve LTE gibi özelliklerle aslında tamamen yeni bir telefon. Grafik performansı artık daha ekran gücü de sağlıyor. Neredeyse eski modelin 3 katı güce sahip.

iPhone SE Fiyatı

Fiyatı ise 399$ bandında. Fakat bu 16GB hafızası olan modeller için geçerli. Apple yine 32GB hafıza yerine 2. seçenek olarak 64GB dahili hafıza sunuyor ve bu cihaz için 499$ fiyat etiketi biçmiş.

iPhone SE ne zaman çıkıyor?

Ön siparişler en erken 24 Mart 2016 tarihinde alınacak olan iPhone SE‘nin raflara çıkış tarihi ise 31 Mart 2016 gibi düşünülüyor.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x