Apple Thunderbolt Led Monitör Tanıtımı

Karşınızda dünyanın ilk Thunderbolt ekranı.
Böylesini hiç görmediniz. Dahili Thunderbolt teknolojisi ile size daha fazla piksel sunmakla kalmaz, daha fazla olanak sağlar,

Yerleşik Thunderbolt Teknolojisi
Şimdiye kadarki en yüksek en hızlı ve en esnek G/Ç, bu ekrana diğerlerinin ulaşamayacağı teknolojiler kazandırır.

Thunderbolt G/Ç teknolojisi, verileri aygıtlarınızla bilgisayarınız arasında hiç görülmedik hızlarda taşımanızı sağlar. Her iki yönde iki kanallı 10 Gbps performans, USB 2.0’dan 20 kata kadar ve FireWire 800’den 12 kata kadar daha hızlıdır. Üstelik tek bir bağlantı noktasıyla altı aygıtı birden bağlamanıza olanak tanır. Şimdi tüm bu güç ve esneklik, doğrudan ekranınızın içine yerleştirilmiş bir bağlantı noktası aracılığıyla her an kullanıma hazır. Apple Thunderbolt Display’i sadece güzel bir ekrandan çok daha fazlası yapan tam da bu. Thunderbolt hakkında daha fazla bilgi edinin.

Eksiksiz bir bağlantı istasyonu.

Yerleşik Thunderbolt ve MagSafe bağlantılarıyla, Apple Thunderbolt Display yeni bir Mac dizüstü bilgisayarı eksiksiz bir masaüstü iş istasyonuna dönüştürür.

apple-led-monitor

Tek kablonun kolaylığı. Thunderbolt’un çok yönlülüğü.

27 inç LED arkadan aydınlatmalı ekranıyla, yeni Thunderbolt Display göz alıcı bir görüntüleme deneyimi sunar. Ayrıca Thunderbolt kullanan herhangi bir Mac’e bağlandığında, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir “tak-kullan” istasyonuna dönüşür. 27 inç yüksek çözünürlüklü ekran alanı, yüksek kaliteli ses, FaceTime HD kamera ile birlikte FireWire 800 ve Gigabit Ethernet desteği vardır. Üstelik hepsi tek bir bağlantı üzerinden.

MagSafe konnektörü.

Thunderbolt Display, MacBook Pro’nuza veya MacBook Air’e güç veren ve onu şarj eden bir MagSafe konnektörü içerir. Bu konnektör her an hazır bir şekilde masanızda durur. Dizüstü bilgisayarınızla gelen güç adaptörünün kablosunu çıkarmanıza gerek yok. Bırakın, çantanızda, olduğu yerde kalsın.1

MacBook Air ile daha fazlasını yapın.

MacBook Air’i Thunderbolt Display’e bağlayın. Böylece zaten pek yetenekli olan bilgisayarınızla çok daha fazlasını yapın. FireWire çevre birimlerini ekleyin, Ethernet ağlarına gigabitlere varan hızlarda bağlanın ve yerleşik FaceTime HD kamera sayesinde, diğer Mac kullanıcılarıyla HD kalitesinde görüşmeler yapın.2

Mac’inizin yeteneklerini genişletin.

İki adet Thunderbolt Display’i 15 inç MacBook Pro’ya veya iMac’e bağlayın ve fazladan 7 milyon piksel ile çalışın. MacBook Pro’nuzu bir masaüstü iş istasyonuna dönüştürmek için, yüksek performanslı depolama aygıtları, görüntü ve ses kaydetme aygıtları gibi ek Thunderbolt aygıtlarını ekran üzerinden birbirine bağlamanız yeterli.

bigpicture

Büyük resmi görün.

LED arkadan aydınlatma teknolojisini kullanan 27 inç geniş ekran. Büyüleyici demek az gelir.

Büyük fikirleriniz için daha büyük bir ekran.

Thunderbolt kullanan Mac’inizi Apple Thunderbolt Display’e bağlayarak benzersiz bir panoramik görüntü deneyimi yaşayın. 27 inç boyutundaki bu dev, parlak ve geniş ekran, sinematik 16:9 en boy oranı ve çarpıcı bir 2560 x 1440 çözünürlük sunar. Bu size MacBook Air’inizdeki uygulamalarla çalışmak için daha fazla alan kazandırır. MacBook Pro’nuz için daha fazla piksel. Ve iMac’iniz veya Mac mini’niz için değerli bir masaüstü arkadaşı.

LED arkadan aydınlatma.Işık hızında.

Hiç beklemeden tam parlaklık. LED arkadan aydınlatma teknolojisinin en büyük avantajı budur. Maksimum parlaklığa ulaşmak için ısınması gereken çoğu ekranın aksine, LED arkadan aydınlatmalı ekran anında açılır ve eşit dağılmış parlaklık sunar. Ayrıca, LED arkadan aydınlatma özelliği ekran parlaklığı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanıza imkan verir. Böylece, Thunderbolt Display’i en karanlık mekanlarda bile ortam ışığına uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

Her açıdan kristal netliğinde.

Thunderbolt Display, IPS (in-plane switching) adı verilen özel bir görüntüleme teknolojisi sayesinde evinizin her yerinde mükemmel görüntü sunar. IPS, ekrana yandan bakarken bile mükemmel renklerle göz alıcı bir görüntü sağlar.

Büyük ve güzel ses.

Thunderbolt Display size videodan daha fazlasını sunar; ses de verir. Yerleşik hoparlör sistemindeki tümleşik subwoofer, kusursuz bir müzik, film ve oyun deneyimi için derine işleyen ve tüm ses aralığını kapsayan bir ses kalitesi sunar.

Dahili FaceTime HD kamera ve mikrofon.

Yerleşik FaceTime HD kamera ve mikrofonla, Mac masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza açık veya kapalı olarak bağlanabilir, Photo Booth’u kullanarak HD görüntülü görüşmeler yapabilir veya fotoğraf çekebilirsiniz.

Ortam ışığı sensörü.

Ortam ışığı sensörü, Thunderbolt Display’in parlaklığını oda ortamına göre ayarlar. Bu da, minimum enerjiyle her durumda mükemmel bir parlaklık elde etmenizi sağlar.

Rahat hareket eden menteşe.

Thunderbolt Display’i sizin için en uygun görüş açısına ayarlamak için yatırın. Rahat hareket eden menteşesi sayesinde açısı zahmetsizce ayarlanır. -5 ile 25 derece arasında istediğiniz açıyı seçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x