Apple Watch 4 Tanıtıldı: Daha Büyük Ekran ve Safir Kapak

Şimdiye kadarki en geniş Apple Watch ekranı.Yeni elektriksel kalp sensörü. Dokunsal geri bildirim özelliğine sahip Digital Crown. Çok tanıdık ama bir o kadar da yeni Apple Watch Series 4, bir saatten bekleyebileceğiniz her şeyi yeniden tanımlıyor.

Üst üste üç yıl boyunca Apple, Apple Saatleri için aynı tasarımı kullandı ve sadece küçük donanım güncellemelerini sunarken, şirket bu yıl büyük değişiklikler sunuyor. Tasarım konsepti hemen hemen aynı ancak boyutu büyüdü ve artık daha büyük bir ekrana sığmasını sağlıyor.

Apple Watch 4’te Ekran büyüdü

Apple Watch’un en temel öğesi olan ekran, 4 serisi ile her zamankinden daha iyi bir hale bürünüyor. Böylesine geniş bir ekrana imza atarken aynı zamanda kasanın boyutlarını gözle görülür bir şekilde büyütmemek ve tabii ki pil ömründen de ödün vermemek güzel bir hareket olmuş. Apple, LTPO adı verilen yepyeni bir ekran teknolojisinden yararlanarak bunu başardı. Apple, kenarları daha dar tutarak ekranı %30’un üzerinde genişlemesi sağlandı ve tek şarjla tüm gün süren pil ömrü sunmaya devam ettiği söylüyor.

apple watch 4 kalp sensoru

Kalp sensörü

Kalp atış hızınızı hızla kontrol etmenize olanak veren optik kalp sensörü, aktif olmadığınız zamanlarda kalp atış hızınız 10 dakika boyunca belirli bir eşiğin altında seyrederse bunu tespit edebiliyor ve saatiniz size düşük kalp atış hızı bildirimi yolluyor. Düşük kalp atış hızı, kalbin vücuda oksijen açısından zengin kan pompalamak konusunda yetersiz kaldığı durumlarda ciddi tehlike oluşturabilecek bradikardi hastalığının belirtisi olabiliyor.

Tasarım

Yeni versiyon Watch 4 serisinin hepsinde seramik kullanılmış ve arka cam safir.

apple-watch-4

Akıllı saat %50 daha fazla ses veren hoparlörlere sahip. Yeni bir Apple S4 yonga seti, çift çekirdekli 64 bit CPU ve daha güçlü bir GPU içeriyor. Her ikisi de Apple S3’e kıyasla 2 kata kadar daha iyi performans sunar.

Saatin 18 saatlik karışık kullanımda bir pil ömrü olduğu tanıtımda söylendi.

Apple Watch 4 Fiyatları

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, GPS sadece sürüm 399 $ ‘dan ve 499 LTE ​​sürüm ise 499 $’ dan başlıyor. Her iki sürüm de bu Cuma, 14 Eylül ‘ten başlayan ön siparişlerle 21 Eylül Cuma günü kullanıma sunulacak.

Fiyat sizin için biraz fazla yüksek ise, Apple aynı zamanda Watch Series 3’ü bugün 279 dolara düşürdü. Ve watchOS 5, yeni UI ve uygulama özellikleriyle 17 Eylül’de piyasaya sürülecek.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x