Apple Watch’a 1 Gün Kala

Apple Watch 9 Mart tarihinde tanıtılacak ve kendisi hariç bir çok bilgi nette dolaşmaya başladı.

En çok konuşulan konu ise kullanım yani pil süresi. Yoğun kullanımda 5 saat gibi rakamdan bahsediliyor ki bizce oldukça düşük. Tabi yeni bir teknoloji olduğu için beğenmemezlik yapmak zor. Diğer açıdan bakarsak saatlerce saat kurcalama işini de atarili saatlerden döneminden beri yapmıyoruz. (bkz: 90’lar)

Ayrıca saatte tasarruf moduan benzer güç rezervi modu olacak. Tabi ki kullanım süresini uzatmak için kullanılacak bu modda, çekirdek uygulamalar hariç diğer aktif ürünler kapatılabilecek. Bunun için de iPhone bağlantısını kapatmakta var. Bu mod pil belli bir seviyeye düştüğünde aktif olacak.

Apple Watch üzerinde eklenildiği gibi nabız ölçer olacak ve bunu paylaşabileceksiniz. Durum bildirmek için emoji yerine kalp atış hızınızı göndermeniz oldukça romantik olacak gibi duruyor.

Hava durumu, müzik, fitness verileri, astrnomi saati, güneş sistemi dizilimi gibi özelliklerde mevcut. Ayrıca WatchKit ile hazırlanmış 200 kadar uygulama var. Şimdilik az gibi görünse de bunun sayısı uygulama geliştiricileri tarafından binlere ulaşması çok yakın gözüküyor. Saatinize reklam çıkması enteresan hissettirecek sanırım.

Apple Watch’ın çıkış tarihi ve fiyatı için bilgiler 9 Mart’ta tanıtımda belli olacak gibi gözüküyor.

Apple yaparsa pahalı yapar. Samsung Gear 600 TL ise Apple Watch en az 1200 TL ile piyasaya girer. Dolar kuru 2 TL baz alınmıştır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x