Apple’dan iPhone 6s Siri reklam: Hey Siri

Şu sıralar Apple cephesinden fazla bir yenilik gelmiyor. Cihazlar tanıtıldı ve artık satış stratejileri hüküm sürüyor.

Son yayınlanan Apple reklamı ise çok konuşulanlar arasına girdi. Çünküğ video da ünlü isimler Siri’ye merhaba diyor. Bulmaca çözerken Siri’ye soru soran Penelope Cruz bunlardan birisi.

İşte Hey Siri reklamı

Aynı zamanda yayınlanan diğer iPhone 6s reklamı ise aşağıda:

Siri Nedir?

siri nedir

Siri Apple’ın iOS, watchOS ve tvOS işletim sistemlerinin bir parçasıdır. Bu bilgisayar yazılımı, akıllı kişisel asistan ve bilgi gezginidir. Bu programın amacı, soruları cevaplamak tavsiyelerde bulunmak ve web hizmetlerindeki eylemleri gerçekleştirmektir. Siri, 28 Nisan 2010 tarihinde satın alındı ve ilk olarak App Store’da bir iOS uygulaması olarak tanıtıldı. Siri şirketi en başta uygulamasının Android ve BlackBerry’de de kullanılabileceğini açıklamış olsa da Apple tarafından devralındıktan sonra iptal edilmiştir.

Siri, iOS 5’ten itibaren iOS işletim sisteminin bir parçasıdır. iPhone 4S’e, 2012 yılının Mayıs ayında iOS 5.1.1 ile 3.Nesil iPad’e, aynı yılın Ekim ayında ise 5.Nesil iPod Touch’a eklenmiştir. Ekim 2012 ve sonrasında üretilen bütün Apple cihazlarında Siri yer almaktadır. Ayrıca Siri, Apple Watch’a da entegre edilmiştir ve istenirse saat ayar düğmesine basılı tutularak, istenirse de “Hey Siri!” diktesi yapılarak aktif edilebilir.

Siri’nin Türkçe dil desteği ilk olarak iOS 8.3 Beta 2’de görünüp, 8 Nisan 2015 tarihinde gelen iOS 8.3 güncellemesi ile tüm kullanıcılara sunulmuştur.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x