Babalar Günü Tarihçesi

Babalar günü 20. yüzyılın başlarında ABD’de kutlanmaya başladı. Mayıs aylarında kutlanan Anneler gününden sonra her yılın Haziran ayının 3. Pazar gününde kutlanır.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır.1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

Fathers-day

Anneler Günü’nün yarattığı etkiyi yaratmasa da bazen babaları hatırlamak, ziyaret etmek ve dargınlıkalrı gidermek için iyi bir bahanedir.

Peki Babalar Günü kutlarken nasıl bir hediye almalısınız. Yeni nesil babalar artık elektrnoik ürünlere daha fazla ihtiyaç ve ilgi duruyorlar. Bu sebeple babalar günü hediyesi almaya zorlananlar için bir öneri yazımız oldu. Mutlaka okuyun. Babalar Günü için teknolojik hediye önerileri 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x