Canlı Yayın Uygulaması Periscope Artık Twitter’ın

İranlı girişimcilerin oluşturduğu Periscope 100 Milyon odlar karşılığında Twitter’ın oldu. Gezi olayları sırasın İstanbul’da bulunan İranlı yazılımcılar eylemcilerin video ve fotoğraf çekmelerini gördükten sonra bu Periscope uygulaması fikri doğuyor.

San Francisco’da yazılım takımı oluşturan Kayvon Beykpour, orada uygulamayı başarılı bir hale getirmek için yatırımcılara ulaşıyor ve tam 1.5 milyon dolarlık bir destek alıyor.

periscope-app

Hürriyet’i haberine göre şirket, 2014 Nisan ayında Google Ventures, Menlo Ventures, Bessemer, Stanford StartX ve Sam Shank gibi yatırımcılardan 1.5 milyon dolar yatırım alıyor. Bu yatırımla Periscope’un son haline kadar gelen şirket, Twitter kurucusu Jack Dorsey’in Ferguson olaylarındaki video paylaşımlarının farkına varıyor. Jack Dorsey ve Twitter CEO’su Dick Costolo ile iletişim kuran Periscope kurucuları, şirketi satmaya karar veriyor. Gezi Parkı eylemleriyle başlayan Periscope, 2015’in ilk aylarında yaklaşık 100 milyon dolar karşılında Twitter’a satıldı. Periscope, şu anda iPhone’lara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Periscope Uygulamasını İndirmek için tıklayınız

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x