Canon güvenlik kameralarına ve tıbbi ekipmanlara odaklanacak

Fotokopi makineleri ve ofis malzemeleri, yakın geçmişte olduğu gibi artık Canon‘un bütçesini karşılamayacak. Önümüzdeki beş yıl içinde, bu ünlü Japon üretici güvenlik kameraları, tıbbi ekipman, OLED aydınlatma paneli ekipmanı ve ticari ambalaj ve etiket baskısında büyüyecek. İş büyümeyi ve şirketin gelişmesini vaat ediyor.

Canon’un Nikkei gazetecileriyle yaptığı röportajda planları 85 yaşındaki Fujio Mitarai‘nin başkanı, başkanı ve CEO’suna anlattı . Dört öncelikli iş kolunun tamamı şirket için nispeten yenidir. Yeniden yapılanma, Japonya’nın yeni mali yılı başladığında bu yıl Nisan ayında gerçekleşecek. Planlara göre, yalnızca güvenlik kameraları ve tıbbi ekipman, 2025’te şirkete konsolide gelirin% 40’ından fazlasını getirirken, 2019’da bu alanların her ikisi de Canon’un yıllık gelirinin% 25’ini sağladı.

Şirket başkanına göre, 2020’de Canon’un toplam satışları, bir önceki yıla göre% 13 daha fazla olan 3,14 trilyon yen (30,6 milyar $) oldu. Canon’un yeni beş yıllık iş planı, bu yılki 4,5 trilyon yenlik Canon satışını hedefleyerek 2007 rekorunu aşacak. Yeni iş kollarının her biri, şirket başkanına danışmadan grup liderlerinin karar verme sürecine kadar göreceli bir bağımsızlık kazanacaktır. Mitarai’nin henüz bir halefi yok ve muhtemelen yeni bağımsız kararlar alma pratiği, değerli bir adayı ortaya çıkarmalı.

Ayrıca Optik Ekipman Grubu, kameraları ve yazılımları entegre ederek endüstriyel kullanım için ürün gamını genişletecek, robotlar ve otonom araçlar için kamera satışlarını artıracak, gelişmiş gece görüş kameraları ve endüstri ve kamu altyapısına uygun diğer ürünler.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x