Casper Tablet PC Açılmıyor Çözüm İçeride

Casper’ın hali hazırda 3 model tablet bilgisayarı var. Bunlardan 7 ve 8 inç olanlarda Android mevcut. 10 inç olan ise Windows Tablet. Bu çözüm Android tabletler için geçerlidir.

Casper VIA Tablet
7” CTA

caspervia-7

Casper VIA Tablet
8” CTA

t1-2

 

 

Bu modellerde açılmama sorunu yaşıyorsanız ufak bir işlemle tableti recovery moduna alabiliyorsunuz. Diğer fason tabletler gibi ses tuşu ve açma kapa tuşuna basmanız gerekiyor. Sadece tek bir farkla. Bilgisayarda boş bir txt sayfası açıp –wipe_data yazarak “tüm dosyalar” şeklinde dosya adı factory_update_param.aml olarak kaydediyoruz. Bu .aml uzantılı dosyayı sd karta atıyoruz. Kartı tablete taktıktan sonra ses+- (bazı yerlerde – diyor ama ben sese basılı tuttum) ve güç düğmesine basınca açılır açılmaz zaten reset atıyor. Sonra kartı çıkarıp normal açabilirsiniz.

Bu dosyayı rar formatında yüklüyorum. Dosyayı indirip klasöre çıkartacak ve klasör içindeki belgeyi hafıza kartına atmanız gerekiyor.

factory_update_param

 

11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
FarukÖzer

merhaba,txt dosyası nasıl olusturuyoruz acaba? bunun hazır halını yandex.dıske kaydedip indirebilecegimiz bi link atsanız? acil cevaplarsanız,yardımcı olursanız cok hayır duamı alırsın kardes kac gundur yapmaya calısıyorum.

Gökhan
Reply to  FarukÖzer

Kardesm TXT Dosyası “Masaüstü/Yeni/Metin Belgesi” Oluşturuluyor

FarukÖzer

tıkladım,”yüklü programı bulmak için WEB hizmetini kullanmak” ve ”Yüklü programlar listesinden açmak” diye seçenek var.hangisini yapıcam? ondan sonraki yapılıcak işlemleride yazarmısınız..

ayşin

recovery açılmıo ne yapabilirim

BARAN

abi klasörede çıkartıyorum sd karta atamıyorum acilll yardım

baran

abi sd karta atamıyorum ne yapmalıyım

Craig

I have a Nirvana N310 and it will not start at all. Please please help, no lights, no screen, nothing just dead

aytekin

casper via s48 tablet oyun oynarken bi anda kapanıyor yazdı daha açılmadı recovery menüleri çin recovery menüingilizce recovery menü var ama ikisinede girmiyor

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x