Cömert Çinli Patron 6400 Çalışanını Fransa Tatiline Götürdü

Çinli iş adamı Li Jinyuan çalışanlarını şimdiden 100 Milyon lira harcayarak Fransa’ya tatile götürdü.

Li Jinyuan Çin’in en zengin 24. iş adamı. Li Jinyuan’ın sahibi olduğu firma TIENS Group, Çin merkezli çok uluslu bir firma. Biyoteknoloji (ilaç ve beslenme takviyesi), lojistik, finans, uluslararası ticaret , perakende, online ticaret, eğitim ve turizm alanında faaliyet gösteriyor. Yıllık geliri 77 milyar dolar. Net geliri ise 27.7 milyar dolar. (2010 verileri Wikipedia)

li jinyuan

Eyfel Kulesi ve Louvre müzesi turlarının bulunduğu hediye tatilde Monaco ve Cannes gibi bölgelerde 4 ve 5 yıldızlı otellerde rezervasyon yapıldı. Fransanın yüksek hızlı trenlerinden 7600 adet bilet alındı. Toplamda 140 otel ve 12 tren kiralandı.

Bütün bu etkinlikler şirketin 20. yıl dönümünü kutlamaları çerçevesinde yapılıyor.

cinli tatilciler

Tatil kapsamında firma reklamını da yaptı.Guinnesin Rekorların kitabına dahil ettiği insanlar tarafından oluşturulan en uzun ifade olayı da yine bu şirket işçileri tarafından yapıldı. Oluşturulan yazı da “Fransız Rivierası’nda Hoş Bir Tiens Rüyası” cümlesi bulunuyordu.

Bu cömert tatilin toplamda 33 milyon Euro bedeli olacak.

Fransa 2013 yılında 84.7milyon turist ziyareti ile rekor kırdı. Fransız turizmi yıllık 150 milyar Euro’luk bir pazara sahip.

Patronun işçilerini önümüzdeki yıl farklı bir bölgeye tatile götüreceği söyleniyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x