E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Hizmete Girdi

Nüfus ve Vatandaşlık işleri genel müdürlüğü süper bir hizmete imzasını attı. Artık 1800’lü yıllara kadar soy ağacı sorgusu yapılabiliyor. Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranından istediğiniz bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Soy Ağacı Nasıl Bulunur?

Soy bilginizi öğrenmek için yapmanız gerekenler ise çok kolay. Size aşağıda vereceğimiz adrese girmeniz ve e-devlet şifreniz ile bağlanmanız yeterli olacaktır. Yoğunluk sebebi ile normalde 3dk süren bu işlem sizi sıraya alabilir.

Sorgulama ekranına gitmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın. 

https://www.turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama

Sorgulama işlemi başlatıldıktan sonra sizi ilk Alt-Üst soy listesi karşılayacak. 2. adımda ise Belge görüntüleme ekranına geçiş yapabilirsiniz.

Sonuçlarda 1850 doğumlu dedeniz halen sağ gözükebilir, bu yüzden şaşırmayın.

Sonuç olarak bu hizmetin bu kadar uzun yıllara rağmen internet üzerinden sunulması büyük hizmet. Beğeneceğinizi umuyoruz.

Hakkında PetaBayt

Petabayt teknoloji haberleri. Bizi sosyal medyada takip edin.

8 Yorum

 1. Yıllardır bunu bekliyordum, saatler bekliyorum açılmıyor bende.

 2. 2. aşamaya kolay geçiş için bu linkten devam edebilirsiniz.

  https://www.turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama?belge=goster

 3. belge sayfası kilit dönüyor duruyor

 4. “Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.” uyarısı çıkıyor. Sunucuları resetlediler herhalde.

  • Cok fazla birsey beklemeyin uygulama bende acildi dedemin babaaina kadar sonuclar cikiyor bazi bilgiler eksik soyadlari bos cikabiliyor ama yinede guzel bir uygulama olmus nereden geldikleri ornegin bulgaristan gocmenlerinin nereden geldiklerini gore biliyorsunuz muhtemel uygulama yarin askam tam randimanli calismaya basliyacaktir diye tahmin ediyorum

 5. Yoğunluk ile ilgili açıklama;

  08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da e-devlet üzerinden hizmete açılmış olan alt-üst soy raporu 09.02.2017 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 alt-üst soy raporu) yaşanmıştır. saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı alt-üst soy raporunun e-devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü tarafından e-devlet üzerinden sunulmakta olan nüfus kayıt örneği ve yerleşim yeri ve diğer adres belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra alt-üst soy raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır. ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak alt-üst soy raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır.
  kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

 6. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, aşırı yoğunluktan dolayı Alt-Üst Soy Sorgulama Uygulaması’nı geçici olarak durdurdu. Dün 04:00’e kadar 310 bin çıktı alındı. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, ”Günlük kota açacağız. Vatandaş sabretsin. Anne – babalarıyla daha çok konuşsunlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.