E-Ink Klavyeli MacBook’lar Geliyor

Apple’ın bu sonbaharda MacBook bilgisayarlara OLED dokunmatik şeritler getireceği konuşuluyordu. Son gelen haberler ise daha heyecan verici. Sonder Design isimli bir Avustralyalı bir şirket ile görüşen Apple, bilgisyarlarına e-ink özellikli klavye monte etmeyi düşünüyor. Engadget’ göre Sonder bu durumu teyit etmedi fakat görüşmelerin olduğu belirttiler.

Sonder Desing klavye teknololjisi ile klavye üzerinde harf, sayı ve sembolleri e-ink ile kullanır. Bu özellikler Photoshop kısayolları, Final Cut Pro veya Battlefiled oynayan birilerinin işine yarayacaktır. Çünkü her tuşa farklı bir özellik veya kısayol atayabilir olacaksınız.

Sonbaharda tahmini olarak bu iki özelliği de görmeniz zor çünkü zaten sonbahardayız. Ama yakın gelecekte dokunmatik AMOLED ekranlı MacBook’lar ve e-ink klavyeleri laptoplarda görebileceğiz.

desktop121

Sonder klavye ise hali hazırda zaten olan bir ürün ve bluetooth yolu ile bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz. Ayrıca dilerseniz laptopunuza entegre ediyorlar. Ürün şu an 199$ fiyatı ile ön siparişte. Detaylı bilgi için : Sonder

Kaynak: TNW 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x