E-Ticarete Çok Sıkı Denetimler Yolda

Gelecek sene 2016 Ocak ayından itibaren 2014 yılı bilançosu dahil 5 milyon TL ve üzerinde olan ve internet üzerinden satış yapan (e-ticaret) mükelleflere zorunlu olacak e-arşiv’e geçiş için 3 ay kaldı.

Milyonlarca kağıt fatura saklanmak zorunda
BimSA Grup Satış Müdürü Coşkun Gündoğdu, E-arşiv Fatura hizmetinin işletmelere, fatura oluşturma, saklama ve erişme konularında iş gücü, zaman ve kaynak tasarrufu bimsa logosağlayabileceğine dikkat çekerek, “Milyonlarca kâğıt faturanın elektronik ortamda saklanması, faturaları fiziki olarak arşivlemekten kurtarıyor. dolayısıyla dev bir tasarruf sağlıyor. Faturalama süreçleri doğayla dost bir şekilde düzenleniyor. E-arşiv Fatura hizmeti, tüketiciler nezdinde de önemli kolaylıklar sunuyor. Tüketiciler alışveriş yaptıklarında, faturaları cep telefonlarına veya e-posta adreslerine gönderilebiliyor. Söz konusu faturalar yasal geçerli bir belge olarak saklanabiliyor. Aynı zamanda kredi kartı satış bilgileri, e-arşiv faturası ile eşleştirilebiliyor.” dedi.

e-arsiv-fatura
10 yıl “güvende” garantisi
BimSA Grup Satış Müdürü Coşkun Gündoğdu, bu alanda önemli yatırımlara sahip, özel entegratör konumunda olan BimSA’nın öne çıkan noktalarını ise şu şekilde özetledi: “Birçok rakibinden farklı olarak BimSA, özel entegretör firma olduğu için 10 yıl e-arşiv hizmetinde fatura saklamayı garanti ediyor. Özellikle, e-arşiv’e konu içeriğin kurumsal bilgi olmasından dolayı e-arşivde güvenilir bir firmadan hizmet almak çok önemli. Bu bakış açısıyla BimSA’nın e-arşivde uygulama geliştirme, işletim ve operasyon hizmetlerinin hepsinin tek sahibi olarak hizmet veren güvenilir bir firma olduğunu vurgulamak gerekir. BimSA, tüm ERP’lerle sorunsuz entegre edilebilen ve 600m/yıl adet kapasiteye sahip altyapısı ile tüm müşterilerine aktivasyon ücreti almadan e-arşiv hizmeti veriyor. Ek olarak sistem size müşterilerimizin kendi portallerinden e-arşiv faturalarını kontrol etme imkanı da tanıyor. E-arşiv mail hizmeti gibi katma değerli hizmetler sunar. BimSA bu özellikleri ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilen özel entegratör firmalar arasında bir adım önde hizmet veriyor.”

Basın bülteni

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x