Ekşi Sözlük Tasarımını ve Logusunu Yeniledi Şubat 2016

Gündemi takip edebileceğiniz ülkemizin sosyal medyası ekşi sözlük 28 Şubat 2016 itibariyle tasarımını yeniledi.Yeni egzantirik tasarımı ile ferah ferah gelen ünlü web sitesi beklenildiği gibi hiç bir şeyi beğenmeme timleri tarafından beğenilmedi.

Yeni tasarımı ile tek ekranda görebileceğiniz içerik sayısı ise yarı yarıya düşürülmüş. Daha fazla içerik için mouse üzerinde scroll tuşunu mutlaka kullanmanız gerekiyor.Yeni tasarımı ile beraber logosunu da yenileyen sözlük sitesi bizce cesur bir adım atarak güzel bir iş ortaya çıkarmış.

Sitede arama butonu haricinde buton bırakmayarak oldukça iyi iş çıkaran ve yeni trend materyal tasarım olmadan da güzel işler çıkartılabileceğini gösteren tasarımcılarını tebrik ediyoruz.

Fakat renk kullanımı oldukça kötü olan bu tasarımın acilen elden geçmesi gerekiyor. Antik sözlük ile bir önceki sözlük tasarımı arasında çok şikayet olsa da kullanıcılar alışabildiler ve konu kapandı. Fakat yeni tasarım hakkında tartışmalar bitmeyecek gibi.

eksi sozluk tasarimini degistirdi

Ekşi Sözlük’ün eski tasarımları

eksi sozluk eski tasarimi

eksi sozluk tasarimi

Ekşi Sözlük Hikayesi

1999 yılında Sedat Kapanoğlu tarafından “sourtimes.org” sitesinin bir parçası olarak oluşturulmuştur. Sloganı “Kutsal bilgi kaynağı”dır. İlk girilen başlık pena’dır. Sözlük, daha sonraları artan popülaritesiyle birlikte sourtimes.org’un esas parçası haline gelmiştir. Sedat Kapanoğlu birçok konuşmasında, Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabının, Ekşi Sözlük’ü kurmasında fikir babalığı yaptığını belirtmiştir.

Sedat Kapanoğlu istifa etti

Dünyada tam bir benzeri olmayan bu proje ülkemizde uzun yıllardır online sözlük konseptinin fikir babası olup yüzlercesinin de açılması sağlamıştır. Ekşisözlük miğferdibi çaylak alımlarından sonra kapital düzene her sene bir parçasını bırakarak kozmopolit bir yapıya bürünmüştür.

Uzun zamandır gündemi takip etmek ilk kullanılan siteler arasında olan Ekşisözlük sitesi daha çok yaptığı sosyal yardımlar, davaları ve trolleri ile konuşulmakta.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x