EMEA BÖLGESİNDE PC SATIŞLARINDA ARTIŞ GÖZLEMLENİYOR

2016 üçüncü çeyrek IDC ön sonuçlarına göre dünyada toplam dünya PC adedi 68 milyon olarak gerçekleşirken, Lenovo %21.3 pazar payı ve 14,5 milyon PC sevkiyatı ile lider PC üreticisi konumunu korudu.

EMEA BÖLGESİNDE PC SATIŞLARI TOPARLANIYOR

IDC 2016 üçüncü çeyrek ön sonuçlarına göre EMEA bölgesindeki notebook satışlarının artışıyla birlikte PC sevkiyatı beklenenden güçlü geldi. Global PC satışları beklenenin %3.2 üzerinde oldu.

İstanbul, 25 Ekim 2016 – 2016 üçüncü çeyrek IDC ön sonuçlarına göre dünyada toplam dünya PC adedi 68 milyon olarak gerçekleşirken, Lenovo %21.3 pazar payı ve 14,5 milyon PC sevkiyatı ile lider PC üreticisi konumunu korudu.
Zorlu pazar koşulları, ekonomik dengesizlikler, PC satın alma süresinin uzaması gibi sebeplerle daralan global PC pazarında Lenovo tam 16 çeyrektir liderliğini sürdürüyor. Dünya teknoloji devi Lenovo’nun 6 çeyrektir ise pazar payı %20’nin altına hiç düşmedi.
Bu çeyrek ilk kez Kurumsal Masaüstü Bilgisayar segmentinde de birinciliği ele geçiren Lenovo; toplam masaüstü bilgisayar, tüketici PC, tüketici masaüstü bilgisayar ve tüketici notebook PC alanlarında liderliğini sürdürüyor.
EMEA bölgesinde ise PC satışlarının artan notebook talebiyle güçlü geldiği görüldü. PC satışları beklenenden %3.2 iyi geldi. En iyi sonuçların alındığı yerler ise gelişmiş pazarlar oldu. Birinci sıraya iki çeyrektir büyüyen ABD pazarı otururken onu küçük bir büyümeyle Kanada ve Japonya izledi.

Emea Bölgesi Nedir

Europe, Middle East ve Africa kelimelerinin kısaltılmışıdır. Bir çok şirketin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika teşkilatlarının bağlı olduğu bölgedir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x