En çok aranan kış tatili yerleri – Yandex Ocak 2016

Okulların sömestr tatiline girmesini bekleyen aileler, tatil mekanlarını araştırdı. Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran uygulamalarıyla fark yaratan Yandex, arama motoru verileri üzerinden hazırladığı raporda, kullanıcıların kış tatili için en çok aradıkları yerleri derledi. Kayak yapmak için en çok Uludağ aranırken, kaplıcalarda bir numaraya Pamukkale yerleşti…

Yandex, sene başından bu yana yapılan arama motoru sorguları üzerinden hazırladığı raporda, kış tatili için kullanıcıların en çok aradıkları mekanları açıkladı. Sömestr tatilinin gelmesiyle iyice artan aramalarda en çok, kaplıcalarıyla meşhur Pamukkale aranırken, ikinci sırada kayak yapanların gözdesi Uludağ yer aldı.

Kayak merkezlerinden çok kaplıcalar arandı

Pamukkale’den sonra en çok aranan kaplıca merkezleri sırasıyla Sapanca, Gönen, Kızılcahamam ve Balçova olurken Uludağ’ın ardından en çok aranan kayak merkezleri Erciyes, Kartepe, Ilgaz ve Sarıkamış oldu. Yandex’in arama sonuçlarına bakıldığında, Türkiye’deki kullanıcıların en çok aradıkları ilk 10 kış tatili lokasyonunun 6’sını kaplıcaların yer aldığı yerler oluşturdu. İşte Yandex arama motoru sorguları üzerinden yapılan araştırmaya göre kışın en çok aranan 10 tatil mekanı:

En çok aranan kış tatili mekanları:

1. Pamukkale

2. Uludağ

3. Erciyes

4. Kartepe

5. Ilgaz

6. Sapanca

7. Gönen

8. Kızılcahamam

9. Balçova

10. Sandıklı

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x