En iyi ve ücretsiz video düzenleme programları 2017

Saniyeler içinde videoları kesin, filtreleyin, birleştirin ve dönüştürün. İşte 2017 yılının en iyi video editörleri.

Bedava video düzenleme programları

Ücretsiz video editörleri, Windows Movie Maker‘ın muhteşem günlerinden bu yana çok yol kat etti. Ücretsiz, şaşırtıcı derecede kolay, profesyonel seviyede özellikleri ile dolu olan video düzenleme programları ortalıkta olması bizlere enteresan geliyor.

İhtiyaçlarınıza göre programlar sunulmakta. İşiniz sadece video kırpmak, kesmek olabilir. Alternatif olarak geçiş efektleri eklemek istiyor da olabilirsiniz. Hatta video kliplerinizin arka planlarına ses eklemek istiyorsunuz.

Bütün bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için aşağıdaki editörlerden birisini kullanabilirsiniz.

Eğer sizin sevdiğiniz programı burada atladıysak lütfen yorum ile bildirin.

1. Lightworks

En profesyonel kalitede araçlar koyarak ön plana çıkan isim Lightworks en iyi ücretsiz video düzenleme programıdır. 

Lightworks, klipleri kesmek için basit bir araçtan daha fazlasıdır. Pro sürümü The King’s Speech (Zoraki Kral) ve Road to Perdition (Azap Yolu) filmlerinde kullanılmıştır.

Böyle güçlü bir video düzenleyicisine bir gecede hakim olamazsınız ama yinede şansınızı denemek istersiniz.

Lightworks herkes için profesyonel video editörü olarak tanımlanır. Gücüne rağmen mütevazı bir donanımla da çalışabilir. Diğer ücretsiz video editörlerini denediyseniz, arayüzü eskiden alıştığınızdan biraz farklı bulabilir, ancak çeşitli kontrolleri ve pencereleri çalışma şeklinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Windows için Lightworks indir

2. VideoPad Video Düzenleme Programı

Windows Movie Maker’ı şimdiye kadar kullandıysanız, saniyeler içinde VideoPad’i de kullanacaksınız. Arayüzü benzer, ancak çok daha güçlü bir ücretsiz video düzenleyicisidir.

Hatta yeni başlayanlar için bile kullanımı kolaydır. Lightworks gibi çok özellikli değil fakat yeterince mükemmel.

Ücretsiz video editörleri genellikle kullanımı basit ve özellik açısından sınırlı olurlar. Öğrenmek için zamanınızı harcayanlar da vardır. VideoPad Video Editor ise bu iki durumdan da kaçınıp işinizi yapmanızı sağlıyor.

Kullanım kolaylığı VideoPad’ı sıralamada üstlere çıkarıyor. Ayrıca kameranıza bağlayıp fotoğraf çekebilirsiniz. Daha sonra video düzenleme, ses düzenleme , efektler vs ekleyebilirsiniz.

VideoPad Video düzenleme programı indir

3. Shotcut

Shotcut’ın olağandışı arayüzünü öğrenmek biraz zaman alıyor, ancak bir kez bunu yaptıktan sonra güzel bir kullanım sunuyor. Biraz sabır göstermeniz gerekiyor. Shotcut hayatına Linux eklentisi olarak başladı. Daha sonra Windows işletim sistemine sürümlendi.

Başlangıç olarak arayüz karışık gelebilir. Yalnız video yüklemek için değil, düzenlemek için de hangi araçları yüklemeniz gerektiğini belirlemeniz gerekiyor.

Shotcut indirin

4. VSDC Ücretsiz Video Düzenleme Programı

VSDC Free Video düzenleme programı, son zamanlarda önemli bir yükseltme gerçekleştirdi ve artık kliplerinizi geliştirmek için artan düzenleme araçları ve filtreler dizisine sahiptir. VSDC size sihirbazlar sunar

işlerinize ona göre devam edebilirsiniz. Çok fazla efekt ve filtre dizisi sunar.

VSDC çok yetenekli ve mükemmel sonuçlar alabileceğiniz bir program. Bu programı kullanan Türk Youtube yayıncıları da bulunuyor. Sahne geçişi editleme, sprite ekleme ve metin ekleme yapılabilir. VSDC’nin garip menüsüne alışırsanız profesyonel kalitede filmler oluşturabilirsiniz.

VSDC Video düzenleme programı indir

5. Avidemux

Temel düzenleme işleri için Avidemux idealdir. Karmaşık  değildir ve temel editör özelliklerini sağlar.

Avidemux hakkında bilmeniz gereken şey bu program sayesinde bir sonraki Star Wars filmini yapmayacağınızdır. Bunun yerine video biçimlendirme, çekimleri kırpma, klip ekleme, filtre ekleme ve efekt uygulama işleri yapabilirsiniz.

Avidemux  en güçlü çözüm olmasa da Windows Movie  Maker’dan daha iyi özellikler sunuyor.

Ayrıca kullanışlı bir başlangıç rehberi sunuyor. Video editlemeye yeni başladıysanız sizi eğitmek için bir rehber sayılabilir. Eklentiler, altyazılar ve filigranlar özellikleri de yeni eklendi.

Avidemux indir Link bulamayanlar için son sürüm sourceforce bağlantısı

guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ömerhan
Ömerhan

VSDC yüklerken screen recorder ile geliyor fakat oyun kaydedemedim. Ekran kaydedicileri de yayınlar mısınız? Teşekkürler

Bulut
Bulut

Windows Movie Maker rar şifresi istiyor, konuyu eklemeden test etseniz öleceksiniz sanki ****.

Österrichmehmeh
Österrichmehmeh

İndirme linkini bulamamıştır kamil. Teşekkürler, daha fazla ücretsiz program paylaşabilir misiniz?

ecibicivokke
ecibicivokke

Videopad ücretisiz değil, ikinci kullanımda yükseltmenizi istiyor, video kaydedemiyorsunuz. VSDC’de yükseltmeden video kaydettirmiyor, kaydedildiğinde de videoda reklam yazısı çıkıyor. Diğer programları deneyen arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

ecibicivokke
ecibicivokke
Reply to  ecibicivokke

Bu programlar ve ücretli diğer programların hepsini yapabilen açık kaynak kodlu ve gerçekten ücretsiz bir program buldum dostlar: Shotcut. Gerçi Türkçe kaynak az ama İngilizce videoları izleyip biraz kurcalayınca kolay bir kullanımı olduğunu anlıyorsunuz. Tavsiye ederim.

fatma
fatma

merhaba videopad i yükledim ama ücretli görünüyor. video düzenledim ama kaydetmedi sürümü yükseltin diyor açıyorum fiyat yazıyor… yardımcı olursanız sevinirim..

RIDVAN YAVUZ
RIDVAN YAVUZ

Youtuberlar hangisini kullanıyor acaba?

xaja
xaja

Başlık yanlış yönlendiriyor. Deneme sürümü diyeceğine, ücretsiz diyerek yanlış yönlendirme yapmışsın.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x