Eray Teknoloji’den önemli satın alma geldi

Eray Teknoloji, Türkiye’nin önde gelen yazar kasa şirketlerinden Mikrosaray’ın çoğunluk hissesini devralarak önemli bir adım attı. Bu adımla birlikte üretici konuma geçen Eray Teknoloji, böylece sektördeki iddiasını da büyütmüş oldu

Sektörün köklü dağıtım ve servis şirketlerinden Eray Teknoloji, geliştirdiği yeni nesil yazar kasa POS cihazı Pıdion MT360E için tüm yasal izinleri alarak pazara iddialı bir giriş yapan Mikrosaray’la geçtiğimiz yıl stratejik bir işbirliği anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşmayla Mikrosaray ürünlerinin Türkiye çapındaki dağıtıcılığını ve servis hizmetlerini üstlenmiş olan Eray Teknoloji, geçtiğimiz günlerde ise Mikrosaray’ın çoğunluk hissesini devralarak oldukça önemli bir adım attı.

pideon

Hedef ilk beş
Söz konusu satın almayla ilgili açıklama yapan Eray Teknoloji Genel Müdürü Yakup Demir, “Bu ortaklıkla, ülkemizdeki sekiz adet EFT POS yazar kasa üreticisinden biri olduk. Artık sadece yazar kasa değil, ödeme sistemleri işine de adım attık. Başarıyla yönetilebilirse, geleceği çok parlak bir iş bu… 29 yıllık kadromuz ve ülkemize dağılmış 300 adet bayimizle bu başarıyı elde edeceğimize eminim. İlk etapta bu anlaşma sonucu Eray Teknoloji’nin bu yılki cirosunu 2015’e göre yüzde 50 artırmayı ve Pıdion yazar kasa ile de pazarın ilk beş büyük üreticisinden biri olmayı hedefliyoruz” dedi.
Eray Teknoloji hakkında:
1987 yılından beri bakkal, kasap, manav gibi küçük esnaftan orta boy market, restoran, benzin istasyonları gibi işletmelere ve büyük gıda zincirleri, organize perakendecilere kadar çok geniş bir müşteri portföyüne hitap eden Eray Teknoloji AŞ, Ankara merkez ofisi, Ankara Cebeci şubesi, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlükleri’nin yanı sıra Türkiye çapında 300’ü aşkın bayi ağı ve satış sonrası teknik destek hizmeti konusunda hızlı ve ihtiyaca uygun çözümler sunuyor. Pıdion seyyar ve masaüstü EFT POS yazar kasa, Ingenico seyyar ve masaüstü EFT POS yazar kasa ile Beko 300TR ve 220TR EFT POS yazar kasa seçenekleri ile çözümler sunan Eray Teknoloji, bunun yanı sıra terazi, barkod otomasyonu, restoran otomasyonu, ERA termal yazıcılar, ERA dokunmatik POS terminali, Toshiba yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar, Mikro Yazılım ve teknik servis hizmeti de veriyor.

Basın bültenidir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x