Essential’ın Bir Sonraki Modeli Üretilmeyecek ve Şirket Satışa Çıkabilir

Essential CEO’su Andy Rubin, şirket çalışanlarına email gönderdi. “Şu an ben dahil markamıza ne olacağını kimse bilmiyor”

The Information tarafından tarafından paylaşılan bilgiye göre ise şirketin kapanmayacağı ve finans için bankacılarla görüşüldüğü bildirildi. Bir başka söylentide ise şirkete şimdiden bir alıcının bir teklif verdiği biliniyor. Durum ne olursa olsun Essential’da işlerin iyi gitmediği ortada.

Öncelikle Andy Rubin, Android’in kurucu ortaklarından birisi. Essential markası duyurulduğunda ve gelecek olan telefonun gücü ve tasarımı net üzerinde dolaşmaya başladığında çok ses getirdi. Çok güçlü ve çok yakışıklı bir Android telefon dikkat çekmeyecek gibi değildi.

Telefon 2017 Ağustos ayında piyasaya çıktı ve 699$ fiyat etiketi vardı.

Çok kısa bir süre sonra ise telefonun fiyatı 499$’a geriledi. Net rakamlar bilinmese de telefonun sadece 90 bin adet sattığı konuşuldu. Essential, telefon için yazılım güncellemelerini yayınlamaya devam etti ve sadece birkaç hafta önce Android P beta’yı (Android 9) desteklemek için seçilen birkaç üçüncü parti telefondan biri oldu. Rubin ve Essential, Essential Home adı verilen bir akıllı hoparlör de dahil olmak üzere daha fazla donanım ürününü piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı .

Fakat son gelen haberler bu yeni ürünün gelmeyeceğini de bize anlatıyor.

Essential gerçekten güzel bir telefon fakat bekleneni veremedi. Andy Rubin, Android ‘in kurucusu olabilir ama teknoloji sever tayfa dışında kaç kişi tanıyor, iPhone ve Samsung markasının önüne nasıl geçecek? Şahsi görüşüm marka adının da tamamen yanlış olduğu.

Şimdi iki ihtimal var. Şirket satılacak ve yeni model telefon daha gelecek ya da Andy Rubin gerekli finansı bularak şirketi tekrardan ayaklandırmaya çalışacak.

Essential telefonlar hakkında yorumlarınız varsa bekliyoruz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x