Galaxy Note 4 ISOCELL’i bıraktı Sony Kamera ile geliyor

3 Eylül’e sayılı günler varken Note 4 için bir haber daha geldi. Samsung kendi geliştirdiği ISOCELL kamera yerine Sony kamera kullanacak. Buna göre Galaxy Note 4, 16MP, IMX240 arka aydınlatmalı sensörlü ve OIS desteği sunan kamera ile geliyor. Bu değişikliğe neyin sebep olduğu bilinmezken Samsung’un yeni kamerası 4K çekim yapabilecek.

Ayrıca yeni kamera da deklanşör sensörü olmayacak. Side tocuh kullanılacak ve sanal bir tuş aracılığı ile fotoğraf çekilecek.

Diğer yeniliklerden birisi ise ekran kapalı konumda iken belirlediğiniz bir şekli iki parmağınızla çizerek kamerayı açabileceksiniz.

Wide Selfie, Selfie, Selfie Alarm, Create a GIF File, HDR Live, Selective Focus ve Fast Auto-Focus gibi özelliklerde yeni gelen Galaxy Note 4 yenilikleri.

Kesinleşen diğer bilgiler ise Glaxy Note 4; 5.7 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran, Snapdragon 805 ve 64-bitlik Exynos 5433 yongasetleri, 3GB RAM, 32GB/64GB depolama kapasitesi, ultraviyole ışık algılayıcı gibi özelliklere sahip olacak.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x