Galaxy S4 40 Milyon Üzerinde Sattı

Samsung Mobile’ın 2013’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürdüğü akıllı telefonu Galaxy S4’ün satış yapamadığı ile ilgili haberlere yönelik araştırmalar, aslında ürünün “beklendiği kadar satış yapamadığı” yönünde. Bu ürünün aslında binlerce satış yaptığını ancak Samsung’un cihazlarında elde ettiği başarılar göz önüne alındığında daha da çok olmasının umut edildiğini ifade ediyor.

Satışı çıktığı tarihten itibaren 2 ay gibi bir sürede 20 milyon satışa ulaşan Samsung Galaxy S4, 2013 çeyreğinde 30 milyon adet satış rakamına ulaştı.

2013’ün son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde Samsung’dan JK Shin’in yaptığı açıklamaya göre Galaxy S4’ün satış rakamları şu anda 40 milyon’un üzerinde ve bu rakamlar tedarik değil satış rakamları. Yani bugün tüm dünyada Galaxy S4’ü satın almış 40 milyon üzerinde kişi bulunmakta ve bu rakamların içerisinde raflarda duranlar dahil değil.

Samsung’un Galaxy S4’ün başarısı yukarıda belirtilen rakamlarla kanıtlandığını düşünürsek analistlerin S4 hususunda yanıldığını da söyleyebiliriz. Buna Samsung da katılıyor olacak ki Galaxy S5 serisinin yakında duyurulacağı ve önümüzdeki sene Ocak ya da Şubat aylarında duyurulacağı söylentiler arasında.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x