Game of Thrones 6. Sezon Trailer – I Choose Violence

Game of Thrones 6. sezon ilk fragmanı nihayet yayınlandı. Wicked Game eşliğinde yayınlanan fragman yarım kalan bütün davalarda aksiyonun hızla yükseleceğini habercisi oluyor.

Özellikle Cersei‘nin “I Choose Violence ” (Şiddeti seçtim) repliği bu sezonda neler olacağını da bizlere anlatıyor.

cersei lannister

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Aslında en çok merak edilen konu Jon Snow‘un ölüp ölmediği diyebiliriz. Kızıl hatunun Jon Snow’u yeniden canlandıracağı bekleniyordu. Fakat fragmanda gösterilmedi. Ayrıca Khaleesi, Tyrion ve Sir Jorah gibi karakterlerde oldukça merakla bekleniyor.

tyrion

Game of Thrones hakkında bilgiler

Game of Thrones ( Taht Oyunları ), David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin’in epik fantezi serisiBuz ve Ateşin Şarkısı‘ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas’taki mekanlar ile Belfast’taki bir stüdyoda çekilmektedir. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO’da yayınlanan dizinin beşinci sezonu tamamlanmıştır.Beşinci sezonun 1. bölümü Türkiye’de 13 Nisan 2015 Pazartesi günü televizyonda CNBC-e’de yayınlanmıştır

Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla kaynamaktadır. Köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar’ın kalesi Kıştepesi’nin kuzeyinde, Yedi Krallık’ı koruyan Sur’un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağırılan Eddard Stark kendisini Demir Taht’ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur. Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard’ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar’ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x