General Mobile Discovery Elite Özellikleri

General Mobile Discovery Elite

Görüntü kalitesi muazzam olan General Mobile Discovery Elite 1920×1080 Full Hd IPS ekrana sahip. Ayrıca Gorilla Glass 3 ekrana sahip. (Gorilla glass piyasadaki en sağlam cam biçimidir.)

Kutu içeriği

Cihazın kutusunda 4k video ikonu var ama sadece 4k video oynatabildiğini gösteriyor. 4k video çekimi yapılamamakta. Cihazın kutu içeriğinden düşük kalite bir kulaklık, ekran koruyucu ve 3 adet NFC etiketi çıkmakta. (NFC tag: Kısa mesafelerdeki uygun cihazlarla sinyalleşerek iletişim kuran bir teknoloji. Arabanız için telefon profili oluşturup etikete yükleyebiliyorsunuz. Telfon etikete yaklaşınca araba moduna geçiyor. )

Kasa

Kasası biraz kalın olan cihaz 9.7mm net kalınlığa sahip. Note 3 8.3mm iken diğer rakibi LG G2 ise 8.9mm kalınlığa sahip. Gnele olarak şık bir görünüme sahip cihaz piano black ve parmak izi bırakıyor.

Android Yazılımı

Android 4.4.2 kullanan General Mobile Discovery Elite normal bir arayüz kullanmış.

Depolama

32Gb depolama kapasitesi olan cihazda harici bellek kullanımı yapılamıyor.

Kamera

8mp ön kamerası bulunan cihazın 16mp arka kamerası mevcut. Çekim kalitesi özellikle ön kameranın çok iyi. İsmine zaten selfie cam demişler.

Batarya

Böyle büyük bir kasaya 2500mAh batarya kullanımı çok kötü olmuş. Aktif olarak kulanımda 3 saat ekranın açık kalma süresi demek ki bu oldukça az.
Donanım özellikleri

Qualcomm Snapdragon 800 işlemci
Adreno 330 GPU
3GB Bellek / 32GB ROM (MicroSD kart desteği yok)
USB OTG Desteği
5,5″ 1920×1080 Full HD IPS Gorilla Glass 3 ekran
16MP arka, 8MP AF ön kamera
GPS, Glonass, WiFi, Bluetooth 4.0, NFC
2500mAh Li-Po batarya

İşlemci ve ram oldukça iyi olan General Mobile Discovery Elite telefonun ekranı 5.5 inç Note 3 kullanıcıları için sorun teşkil etmeyeceğini düşündüğüm telefon cepte taşınamayacağı kesin.

Fiyat: Fiyat şu an 1300 TL civarında. Fiyatın artı yönlerine rağmen pahalı olduğunu düşünüyorum. Aynı fiyata LG G2 varken veya Note 2 alınabilir durmuyor. 1000 TL altında bulursanız o zaman gayet iyi diyebiliriz.

 

generalmobile-discovery-elite general-mobile-discovery-elite_591739

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
vİLDANS

Güzel inceleme

kagame

General Mobile Discovery Elite 1200 TL :::)))))))))))

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x