Google 400 Hindistan’da 400 tren İstasyonuna Yüksek Hızlı Wifi Hizmeti Verecek

Google gelişmekte olan piyasalara odaklanmaya devam ediyor. Eldeki verilere göre dünyanın sadece %40’nda internet bağlantısı bulunuyor. Bu da 3 milyar insana denk geliyor ve Google gelişen piyasaların çok değerli olduğu iyi biliyor. Android One, Youtube Çevrimdışı ve Google haritalar çevrimdışı gibi bir çok hizmeti de bulunuyor.

Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlara daha iyi bir çevrimiçi deneyim getirmek için bu hizmeti vereceği açıkça görülüyor. Hindistan’da bulunan Googleplex’i ziyaret eden Hintli başbakan Narendra Modi dün bir açıklama yaptı ve milyonlarca yolcu kapasiteli yeni trenler alınacağını duyurdu.

IndiaWifi-kash-840x583

Google yüksek hızlı Wifi hizmeti için Hint Demiryolları ve RailTel ile işbirliği yapıyor. Bu yüksek hız adı üstünde değil, verilecek olan bağlantı bugün Hisdistandaki bir çok kişinin evlerinde kullandığı bağlantıdan daha hızlı olacak. Hindistan’da 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile Çin’den sonra 2. sırada bulunuyor. Google’ın hedefinde ise tam 1 milyar potansiyel Hintli kullanıcı var.

Ayrıca bu proje ilk başta ücretsiz olacak, ileride proje sürdürülebilirliği ve yeni istasyonlar için fiyatlandırma yapılabilir durumda.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x