Google 625 Milyon Dolara Bulut Yazılım Şirketi Satın Aldı

Google kurumsal ismiyle Alphabet Inc. 625 Milyon Dolara bulut yazılım firması Apigee Corp firmasını satın aldı. Google konu ile ilgili açıklamayı Perşembe günü yaptı.

San Jose merkezli Apigee yazılım firması müşterilerine ve iş ortaklarına dijital hizmetler sunuyordu. Firma bulut yazılımlar konusunda uzmanlaşmış ve popüler uygulamalar kullanır. Cloud Computing işleri uzaktan internet sunucularını kendi bilgisayarınız gibi kullanmak anlamına geliyor.

Google her Apigee hissesi başına %6.5 oranında prim ödeyecek ve tutar lot başına 17$ civarında olacak. Apigee hisseleri Perşembe günü yapılan duyurudan sonra 17$ seviyesine yükseldi.

Dünya markaları Google, Amazon.com, Microsoft, IBM bulut teknolojisi için büytük bir yarış içindeler. Google bu satın alma ile rekabete içinde yerini kuvvetlendirecek.

Resmi ağızdan yapılan açıklamaya göre Google, Microsoft Azure ve Amazon Web Services gibi ürünlerin arkasına düştü. Bu arada ek bilgi olarak ekleyelim Dell EMC markasını bünyesine tamamen kattı ve bu alışveriş tam 67 Milyar dolara mal oldu.

Alphabet hakkında

Google inc firması verdiği hizmetlerin bir çok firmaya ulaşması sonucunda ana bir firma daha kurarak Google dahil bütün firmaları birleştirdi. Google firmanın ismini Alphabet olarak seçti.

Hakkında PetaBayt

Petabayt teknoloji haberleri. Bizi sosyal medyada takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.