Google Android L Resmen Duyuruldu

Google I / O etkileşiminde bombayı patlattı ve Android 4 android 5 derken bunların hepsini silip yeni yazılımı olan Android L’i duyurdu. 26 Haziran’dan itibaren beta sürümünü indirmeye açacak olan Google Android L için çok fazla değişiklik getirmiş durumda.

Bu yeni yazlımda ilk göze çarpan güncelleme ise home tuşu ve çoklu görev tuşlarının değişimi oldu. Ayrıca navigasyon simgeleri de değişti ve x tuşu geldi. Bu yeni X tuşunu Play Station’ki X tuşu gibi düşünebilirsiniz.

Bildirimlerde geniş bir değişikliğe gidilmiş gözüküyor. Organize ve kullanıcı alışkanlıklarına göre öncelik atayabiliyorsunuz. Mesela bir oyun oynarken veya bir app açık iken gelen telefon çağrısı app’nin üstünde uyarı olarak geliyor.

Android L üzerinde başka neler var?

Google Android L arayüzünü yumuşak geçişlerle donatmış. Biraz Windows 8 biraz da iOS 7 den esintiler yok desek yalan olmaz. %20 pil tasarrufundan da bahsedildi ki bunu zamanla cihaz testlerimizde göreceğiz.
Şimdilik Android L hakkında bilgiler bunlar. Güncelleme geldikçe bilgileri sizinle paylaşacağız. 26 Haziran’dan itibaren Nexus 5 ve Nexus 7 kullanıcıları Andorid L güncellemesini alacaklar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x